Milli olma, Milliyetçi olma!

Hangi ırktan ve dinden olursa olsun  esas olan, insan yaşadığı topraklara ve onun değerleriyle beraber hareket edebilme yani insanın yerli ve adil olması, milli düşünebilmesi çok çok önemlidir.

İnsanın kendisi olması, onun bunun taklitçisi değil, kendi kültürünün temsilcisi olması, Yerli ve milli değeri taşımadan dünyada yer edinmenin imkansızlığına inanması. taklidin insanı değerlerinden uzaklaştırdığını bilmesi ve bu uğurda çalışması yani  Yerli ve milli olması esastır.

Yönetici için, kendi halkının ve değerleriyle beraber olmak halkının geleceği ve bağımsızlığı için her daim her fedakarlığı yapabilmek ve şahsi çıkarlarını ülke ve millet çıkarlarının hep gerisinde tutmak yerli olmaktır, milli olmak.

Vatan  ve millet birlik ve beraberliğini  esas alarak, birlik ve beraberliği en büyük güç sayarak kimseyi ötekileştirmeden, yok saymadan beraber yürümek ve hep beraber Türkiye’yiz diyebilmek bizi dünyada lider devlet yapacağına inanmaktır, milli olmak.

Kendilerini çağdaş diye atlandıran  oyununa gelmemek, hiçbir tuzağa düşmeden, dışarının uzantısı, başka güçlerin çıkarlarının taşeronu, tetik çisi olmamaktır. Milli olmak..

Milli Olmak tarihten bugüne Alpaslan, Osman Gazi, Fatih,ve Abdülhamit'in torunları olarak  ortak inançta, ortak yazgıda ve ortak değerlerde buluşup vatanımıza sımsıkı sarılmaktır. Ve Çanakkale ruhunu unutmamaktır.

Ülkemizi her türlü vesayetten , dış güçlerin oyuncağı ve maşası olmaktan korumak ve bu uğurda seve seve ölüme koşabilmektir. milli olmak.

Tüm şer güçler karşısında zalim güç karşısında başı dik onurlu ve kişilikli olabilmektir. Dünya mazlumlarıyla beraber olabilmek dünya düzenin ikiyüzlülüğüne, çifte standardına hayır diyebilmek ve bu uğurda çalışabilmektir.

İki yüzlü olmamak sahici ve samimi olmaktır. her doğruyu yerli yerinde kullanabilmek. teröre terör, terör sömürgeciye sömürgeci, darbeciye darbeci, zalime zalim diyebilme cesaretini ve gücünü göstermektir, milli ve milliyetçi olmak.

ülkesi için çalışmak, dünya faşist baronlarından ve onların uzantılarından uzak durmak ve kararlığını ortaya koymaktır.

Milliyetçi olmak milli olmak bir pergel gibi olmaktır. bir ucuyla vatanımıza sımsıkı bağlanmak diğer ucuyla  dünyaya açılmak ve Kendi değerlerini koruyarak dünyayla ilişkisini geliştirebilmektir.

Tarihine sahip çıkmaktır.,

Milli değerlerine sahip çıkma ve bu değerlerin genç nesille buluşmasını sağlamaktır, milliyetçi olmak ve milli olmak.

Kısaca milli olmak Türkiye’nin içinden yönetilme kararlılığına, inancına sahip olma, yani Milli Görüş sistemini kabul etme ve Adil düzeni savunma ve gerçekleştirmek için mücadele etmektir...

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum