Seyit Küçükbezirci

Seyit Küçükbezirci

Meram Belediye tarihinin ilk hanım Belediye Başkanı...

26 Ekim 2014 - Dutlukırı Parkı´nda revizyon

Meram Belediyesi, Konya´daki en büyük piknik alanlarından ve parklarından birisi olan Dutlukırı Kültür Parkı´nda revizyon çalışması başlattı. Çalışmaları yerinde denetleyen Başkan Fatma Toru, "Buradaki düzenlemeleri bahara kadar tamamlayarak, çevre kalitesi yükseltilmiş ve yeni aktivite alanlarıyla birlikte fonksiyonel bir park olarak halkımızın hizmetine sunmuş olacağız" dedi.

1 Kasım 2014 - SadreddinKonevi ve Güncel Tasavvufi Meseleler" konferansı

Konevi Araştırma Merkezi (MEBKAM) tarafından düzenlenen ve Yrd. Doç. Dr. Ali Vasfi Kurt´un konuşmacı olarak katıldığı "SadreddinKonevi ve Güncel Tasavvufi Meseleler" konulu konferans, Mevlâna Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.SadreddinKonevi’nin mutasavvıflar arasındaki önemine işaret eden Ali Vasfi Kurt, "SadreddinKonevi, İslam fikir tarihinde en zirve noktada duranlardan bir tanesi oldu" ifadesini kullandı.

8 Kasım 2014 - Ateşbaz-ı Veli Türbesi´nde aşure ikramı

Muharrem ayı boyunca ülkemizde büyük bir coşkuyla kutlanan aşure geleneği Meram’da da yaşatılıyor. Meram Belediyesi tarafından Mevlana Hazretleri´nin baş aşçısı olan Ateşbaz-ı Veli Hazretleri´nin türbesi önünde düzenlenen aşure programına yoğun ilgi oldu. Başkan Toru, "Ateşbaz-ı Veli Hazretleri, aşını pişirirken aşkını kattığı gibi biz de aşuremize aşkımızı ve sevgimizi kattık. İnşallah bu aşk ve sevgiyle hizmetlerimiz devam edecek" dedi.

13 Kasım 2014 - Sosyal Yardım Merkezi hizmete açıldı

Harmancık Mahallesi´nde yapılan "Sosyal Yardım Merkezi" düzenlenen törenle hizmete açıldı. Başkan Fatma Toru, "Belediye olarak geliştirdiğimiz ve hızla uygulamaya koyduğumuz projelerle, kanayan sosyal yaralara merhem olmak için sosyal belediyecilik alanında flaş projelere imza atma noktasında kararlıyız" dedi.Harmancık Mahallesi’nde bulunan Meram Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi’nde gıda ve temizlik gibi temel ihtiyaç maddelerini kapsayan 158 çeşit ürün yer alıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, yapılan tahkikatlar neticesinde ihtiyaçlarına göre 1’inci, 2’nci ve 3’üncü derece olarak sınıflandırılıyor. 1’inci derecede ihtiyaç sahibi kişiler yılda 3 kez, 2’nci derecedekiler yılda 2 kez ve 3’üncü derecede olanlar da yılda 1 kez alışveriş yapabiliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar randevu usulü ile Yardım Merkezi’ne başvuruyor ve kimliği ile birlikte belirtilen tarihte alışverişini yapıyor. Belediyeye yeni bağlanan mahallelerdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlar ise servisle evlerinden alınarak alışverişlerini yapma imkânı sağlanıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren merkezden 1 yılda yaklaşık 2 bin 500 kişinin yararlanması planlanıyor.

11 – 16  Kasım 2014 Yazarlar Çocuklarla Buluştu

Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle düzenlenen "Yazarlarımız Çocuklarımızla Buluşuyor" etkinliklerinde çocuk edebiyatının ünlü yazarları öğrencilerle buluştu.Konevi Kültür Merkezi'nde Yazarlar Duran Çetin, İrem Uşar ve Sevim kitaplarını imzalayarak çocuklarla sohbet etti.

18 Kasım 2014 - Başkan Toru yeni mahallelerde

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, belediyeye yeni bağlanan 16 yeni mahallede incelemelerde bulunarak vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi. Başkan Toru, "Hemşehrilerimizin hizmetkârıyız ve bu 5 yıl boyunca devam edecek. Meram´a yeni bağlanan mahallelerimiz, bu dönem sonunda hizmete doymuş olacak. Tek hedefimiz budur ve bu hedefe koşacak şekilde ekibimizle beraber seferber olduk" dedi.

20 Kasım 2014 - Bilgi Merkezi hizmete açıldı

Ahmet Özcan Caddesi’nde hizmete açılan Bilgi Merkezi, ilçedeki öğrencilerin derslerine katkı sağlıyor. 6,7,8. sınıf öğrencilerinin yararlandığı Bilgi Merkezi'nde alanlarında uzman öğretmenler tarafından ders veriliyor. Derslerin yanı sıra sosyal aktiviteler de düzenleniyor.

24 Kasım 2014 - Öğretmenler Günü´nde anlamlı program

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle çok anlamlı bir program düzenlendi. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, emekli öğretmenler onuruna yemek ikram etti.

18 mahalleye prefabrik muhtar ofisi

Kürden Mahallesi’ne numunesi yapılan ve büyük beğeni toplayan prefabrik muhtar ofisleri öncelikli olarak acil ihtiyacı olan muhtarlıklar olmak üzere 18 farklı mahalleye monte edilecek. 

16 Aralık 2014- Meram’da sanayi hamlesi

Belediye Başkanı Fatma Toru, ilçedeki iş gücü potansiyelinin çalışma hayatına kazandırılması ve yerel ekonominin güçlendirilmesi için Meram’da gıda üzerine ihtisaslaşmış bir organize sanayi bölgesi kurulmasıyla ilgili gerekli planlamaları yaptıklarını söyledi.

 

24 Aralık 2014 - Gündoğar sevenleriyle buluştu

Konevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Meram Aşkına Kültür- Sanat-Yaşam” söyleşilerinin konuğu milyonlar satan birçok albümün gizli kahramanı olan Konyalı sanatçı Gündoğar oldu.Konevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda eserlerini icra eden Gündoğar, müzik hayatı ve şarkılarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

2015 Meram´da dönüşüm yılı olacak

Belediye Başkanı Fatma Toru, 2015 yılının Meram açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “Yeni yıl, kentsel dönüşüm ve planlama ile diğer belediyecilik hizmetleri açısından çok önemli bir yıl olacak” dedi.

seyit-(4)-001.jpg

Başkan toru yeni yılın bebeklerini unutmadı

2015 yılına herkes yeni umutlarla girdi. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, yeni yılın ilk saatlerinde NEÜ Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Yeni Doğan Ünitesi’ndeydi. Başkan Toru yeni yılın dakikalarında normal doğumla bir kız çocuğu dünyaya getiren Zeynep Duysak’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Bebeğe altın ve anneye de çeşitli hediyeler veren Başkan Toru, 2015 yılının tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Sağlıklı Yaşam İçin “Bizim Bulgurumuz” Yarışması

Sağlıklı Yaşam Platformu tarafından Sağlıklı Yaşam İçin “Bizim Bulgurumuz” konulu resim, slogan, karikatür ve kompozisyon yarışması düzenlendi.Düzenlenen yarışma ile geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızda ve gençlerimizde sağlıklı beslenme için bulgur tüketiminin yaygınlaştırılması ve sevdirilmesi ile bulgur tüketiminin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi hedefleniyor. Sonuçların ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.

Fen işleri çalışmaları ikiye katlayacak

Meram Belediyesi; yol açma ve düzenleme, sathi kaplama, bordür ve parke döşeme ile diğer fen işleri çalışmalarında 2014’e damgasını vurdu. Bir yıllık dönemde yapılan çalışmaların yaklaşık maliyeti 17 milyon TL olarak gerçekleşti.

seyit-(5).jpg

17 Ocak 2015 - Konya türküleri Meram’da dillendi

Konya Kültür ve Halk Oyunları Derneği Topluluğu tarafından Konya Halk Türküleri Konseri icra edildi. Programa kültür sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Konsere katılan Başkan Toru, “Türkülerimiz; bizim gönlümüze, gözümüze, kulağımıza hitap ediyor. Bu değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

2014’te Meram’a 32 park kazandırdık

Meram Belediyesi, 2014’te farklı alanlarda önemli hizmet ve yatırımlar yaparken park ve çocuk oyun alanı, fidan dikimi ve diğer yeşil alan çalışmalarında da başarılı bir dönem geçirdi.

2014 yılında 32 adet park ve çocuk oyun alanını ilçeye kazandırdıklarını kaydeden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Yeni yapılan park alanlarının yeşil görünüm kazanması için 81 bin m² çim ekimi yapılmıştır. Ağaç dikim sahalarımız, park alanlarımız, cadde ve sokaklarımızda 15 bin adet fidan dikimi yapılmıştır” dedi.

Yeni Bir Yuva Yeni Bir Fidan

dönüşüm çalışmaları devam ederken, Meram’ın yeşil dokusunun korunmasına yönelik önemli bir karar alındı. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, başlattıkları “Yeni Bir Yuva, Yeni Bir Fidan” kampanyası kapsamında yeni evlere ruhsat verilirken ağaç dikme zorunluluğu getirdiklerini açıkladı.

Küçük Kovanağzı Mahallesi’ne kapalı pazar

Belediye Başkanı Fatma Toru, çevre ve yaşam kalitesini artırmak için ilçede her yıl bir pazar yerini kapalı pazar haline getireceklerini belirterek, “İlk projemizi Küçük Kovanağzı Mahallemizde gerçekleştireceğiz” dedi.

24 Ocak 2015 - Âşıklardan Meram’da muhteşem şölen

 ‘Âşıklar Şöleni’ne ülkemizin farklı bölgelerinden çok sayıda ünlü âşık katıldı. Şölene katılan vatandaşlar unutulmaz bir gece yaşadı.

Şölende ülkemizin farklı bölgelerinden gelen Öksüz Ozan, Ozan Maksudi, Ozan Ergani, Yaralı Ozan, Ozan Ataroğlu, Âşık Turabi, Yağız Ozan, Ozan Kaptani, Ozan Özhani ve Âşık Aliyar gibi birbirinden önemli âşıklar yer aldı.

2 Şubat 2015 - Meram’a Organize Sanayi Bölgesi

Meram Belediyesi, ilçenin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamak amacıyla yeni projeler hazırlıyor. Şehrin yöneticileriyle istişare toplantısında bir araya gelen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, yeni bir sanayi bölgesi kurulması için çalışma başlattıklarını söyledi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum