Maneviyat maddeden üstün olunca

Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki madde ile maneviyatın ,kayıtsız şartsız yüce ALLAH’IN  inançlı  isek yolundayız İradei külliye devreye girdi ise zaman ve mekan hesaplarının ortadan kalkmış olduğuna şahit olabiliyoruz.

      Bu tür mucizevi haller günlük hayatımızda da  sık sık bizlerle beraber olabiliyor. Devlet işlerinde de savaşlarda da kendini hissettirir. Sayısız misaller verebiliriz. Çanakkale zaferlerindeki yaşanan mucizevi hallerin belirgin örnekleri sayılamayacak kadar çoktur. Aklın ve mantığın kabul edemeyeceği  gibi görünen bu mucizeler yeri geldikce bizzat yaşanmıştır. Yüce Mevla tarafından çok büyük ihsanlar var edilmiştir.

       Geçmişde olduğu gibi bu devirlerde de Şanlı Ordumuz maneviyat bakımından güçlü ve mücehhezdir. En küçük rütbesinden en büyüğüne kadar hepsinin kalpleri Allaha karşı  bininçli ve saygındır.

      Yakın tarihimize göz atalım. Çanakkale harbi sırasında İngiliz Orduları kumandanı General HAMİLTON bu gerçeği şu şekilde kabul ve itiraf etmektedir. Hamilton savaş sonrası hatıratını yazdığı kitabında diyor ki.

      Çanakkale de bizi Türklerin maddi gücü değil manevi gücü mağlup etmiştir.Çünkü onları atacak bir avuc barutu bile kalmamıştır. Fakat biz göklerden inen o müthş güçleri gördük müşahade ettik ve korktuk,karşı gelemeyeceğimizi anladığımız için  yenildik . diyor İngiliz Hamildon paşa..

      Yüreklerimizde bu sonsuz inanç Yurt ve Bayrak sevgisi Vatan aşkı  sönmeyen ve sönmeyecek olan meşalemizdir.

      EY türk gençliği  Türklüğünle övün güven.  Damarlarındaki asil kan ile yenemeyeceğin hiçbir güç yoktur. Birlik beraberlik rehberin olsun. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.