Kutören’de sancılı eğitim

Okulların açılmasıyla okullarda sancı da başlar. Mutlaka bir taraflarda bir eksiklik çıkar, bu kimine göre eksiklik olurken kimine göre şartlar bunu gerektiriyor, olur.

Dün sabah bilmediğim numaralar beni arayıp bizim çocuklar okula hala başlamadı derken deneni sıraladılar. Taşımalı eğitim aldıklarını söyleyen Kutörenliler yaylalardan çocuklarının alınmadığını söyleyerek Ereğli Milli Eğitimine gönderme yaptılar.

Konuyu öncelikle Ereğli Milli Eğitim Şube müdürlerimizden Yusuf Bey ile paylaştım. Daha sonra ise Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Recep Ataç Bey arayarak konu hakkında bilgiler verdi. Belediyemiz otobüsleri bakıma almış, başlayacak, dedi. Bu gün için sorunun tamamen çözüleceğini ifade ettiler.

Kutören Belediye Başkanı Sayın Uğur Akdoğan Beyle de görüştüm. Toplu taşımayı o gün için yapmamışlardı. Akdoğan, toplu taşıma ihalesi bizde kaldı parasını da yatırdık ama sözleşmeyi imzalamadık. Çocukların sorumluluğunu alamazdık, dedi. İddia edildiği otobüslerimizi bakıma falan almadık. Kaldı ki otobüsleri biz bir hafta önce bakımdan geçirdik ifadesini kullandı. 

Her iki tarafın açıklamalarını dinledikten sonra ve Belde halkından beni telefonla arayanların söylediklerinden çıkardığım izlenim, Belde ile Milli Eğitim arasında başka bir sorun var. Bunu İftarda arayan bir öğrenci velisi söyledi. Öğrenci velisi diyor ki, bizim oraya iyi müdür vermemişler. Taşıma da yaşanan sıkıntı okula atanan müdürle alakası çok yüksek. Yazımı yazarken Kutören’e atanan müdürün ismini dahi bilmiyorum. Atanan Müdür asil mi, vekil mi onu da bilmiyorum. Ortada bir sorun var. Bunu görüyorum. Sayın Kaymakam İbrahim Ballı Beyin bu konu da gereken girişimleri yaparak buradaki işi çözmesini rica ediyorum. Filler tepişirken lütfen atlar ezilmesin. Ya Müdürü yer değiştirin ya da belde halkını ikna edin.

Bu olay uzatılmadan halledilmeli, beni arayan velilerimize öncelikle çok teşekkür ediyorum. Sorunlarını elbette dile getirecekler, bunu bizle paylaşacaklar. Lakin konuyu Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığa da bildirmeleri sorunun çözümünü hızlandıracaktır. Hafta sonuna kadar Taşımalılarda beldelerde sorunsuz bir eğitim öğretim yılına merhaba demelerini bekliyoruz.

Bu vesile çocuklarımızın, öğretmen ve velilerimizin 2008 2009 eğitim öğretim sezonunun hayırlı olmasını diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.