Durali Göğüş

Durali Göğüş

Küresel Güç(süz)lerin Hizmetkârları

İnsan, varoluşunda verilen ve sonradan kazanılan özellikler bütünlüğünde yaşam sürdürür. Akıl, düşünce, inanç ve ahlaki üstünlük erdemliliği ile yol almalı fani hayat yolculuğunda. Arzu edilen mutluluğun ve huzurun şifresi bu olmalı.

Bu kabullenme ile kimliğimiz netleşmeli ve tescillenmiş olmalı. Bu kişiliklerin bir çizgisi bir istikameti bir hedefi olmalı. Yani derdi olmalı. Bireysel dertlerinin yanında ülkesini, milletini, ümmeti kısacası tüm insanlığın saadet ve huzurunu aklında ve kalbinde yaşatabilmeli. Dertlenmeyen insanın derdi olmaz derler. İnsanlığın derdini yüklenen insanlar saygın insanlardır.

Bu yapıdakiler toplumun gelecek inşasında öncü kılavuz ve ümit var olan zamanın mimarlarıdır. Dünyamızda bir de bunun zıttı kişilikler vardır. Bu sınıf, şeytani bir yöntemle sömürge ve vahşet medeniyetinin baş aktörleri ‘’Küreselciler.’’

Dünyayı ve insanlığı tek tip insan modeli üzerine kurgulamaya çalışan şeytanlaşmış nankörler. Bu nankörler diğer ülke insanlarından kendi değirmenlerine su taşıyan gönüllü köleler bulmada zorlanmamışlar. Egoları çok kabarmış kendilerini çok önemli gören hizmetkârlar (kuryeler) buldular.

Bunlar güçlü kabul ettikleri güç/süzlerden korkmakta, kendilerini küçümsemekte, yok saymakta olan çapsız kafalar. Kuş beyincikleri ile kendilerine inancı eksilerde seyreden kalpsizlerden oluşan tipler… Mevcut ülke ve milletinin gücünü çökertme, yıkma, yok etme figüranlığındalar.

Sebep kıskançlık, hasetlik, menfaatçi ve kısır benlikle yoğrulmuş zihinsel zayıflık, inançta çürüklük ve sevdasız bir kalp. Beyinleri batı çöplüğünde kirlenen kullanıma hazır özel tipler. Hikâyeleri zamanın esintisi yönünde rüzgârgülü fırıldak kişilikler. Siyasetin halay başı çeken yalan makinası zat.

Sahtekârlıkta öncü. Yanındaki dalkavukları ile inanca, kutsallara ve ülke değerlerine pervasızca saldırıda. Küreselci senaristlerin kurduğu takım arkadaşlarıyla iç cephede ülkenin gücü önünde set oluşturmadalar. Sermaye ve ticari aktörlerle omuz omuza. Ekonomik terörle kitlelere umutsuzluk ve korku salarak sokaklara teşvikle siyaseti akamete uğratma haydutluğundalar. Geleceğin güç ekseni yükselen ülkesi için baraj oluşturdular. Merkezdeki ve yereldeki kanalize edilen stk’ lar, odalar, fondaş medya ile topluca ağız birliği yapmışçasına saldırıyorlar. Beyhude çabalarla ömürlerini heba edenlere tavsiyemiz:

Ecdadına, özüne ve geleneklerine âşık milletlerde yanlışta olanlar hüsrana uğrar. Güçlü liderler kendi devletine şekil verir, güç verir ve büyültür. Ya sömürüye dayalı politikalarla güç/süz lerin işgaline girer köleleşirsiniz, ya da akıllı politikalarla lider ülkeler takımında yer alırsınız. Çok çalışarak zenginlik ve coğrafi özelliklerinizi akıllıca planlayarak güçlü olmaya odaklanıp yükselirsiniz.

Küresel güç(süz)lerin kurmuş oldukları sömürü çarkında belli bir azınlığın çıkarı için hizmetkâr olmayı bırakmalı insanlar.

Çağımız dünyasında bu küresel güç (süz)lerin kendilerine kuryelik yaptırdıkları insanları yaşadıkları topraklarda sefalete, vatansızlığa mahrum ettikleri görülmektedir. Küresel batı kovboylarının içerdeki temsilcilik rolünü kapma yarışındaki çapsızlara sormak lazım.

Yaşam gerçekliğine rağmen bu körlük ve kabiliyetsizlik neden? Küresel güç (süz)lerin artık bitkisel hayatta olduğunu kuş beyinleriniz tasavvur edemiyor mu hala? Kuryeler, kendi insanınıza topraklarınıza hizmet edin. Kendinizin gücünü görün, insanlık ve dünyanın son çeyreğinde yükselen ‘’Hakikat Medeniyeti’’nin asıl sahibini görün. Dünya halkları o ülkeye (Türkiye) odaklanmış. Akıllar, bakışlar ve gözler o yöne yönelmiş umutla beklemekte… Ya siz!..

Sağlıcakla kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum