KTO Karatay Türk Hava Kurumu ile iş birliği protokolüne imza attı

KTO Karatay Türk Hava Kurumu ile iş birliği protokolüne imza attı

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi, Türk Hava Kurumu, Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, Türk Hava Kurumu ile uçuş ve hizmet eğitimi programı konusunda önemli bir iş birliği protokolüne imza attı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, havacılık alanındaki iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Ankara’da gerçekleştirilen ziyaretlerde sırasıyla Türk Hava Kurumu, Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ziyaret edilirken, Türk Hava Kurumu ile iş birliği protokolü gerçekleştirildi.

'UÇUŞ VE HİZMET EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENMESİ VE YÜRÜTÜLMESİ' PROTOKOLÜ

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, Havacılık ve Eğitimi İktisadi İşletmesi Genel Müdürü Agah Karabıyık ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Akif Gündüz’ün katıldığı ziyaretlerde, ilk olarak Türk Hava Kurumu ile “Uçuş ve Hizmet Eğitim Programı Düzenlenmesi ve Yürütülmesi” kapsamında iş birliği protokolü imzalandı. İmza programına THK Kayyum Heyeti Başkanı Abdullah Kaya, Başkan V. Ali Yüksel ve yetkililer katıldı.

Programda konuşan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç; “Havacılık alanındaki hedeflerimiz doğrultusunda Türk havacılığının köklü kurumlarından Türk Hava Kurumu ile iş birliği anlaşması imzalıyor olmaktan dolayı son derece mutluluk duyuyoruz. Bu protokol ile uçuş ve hizmet eğitimi programı planlanması ve yürütülmesi konusunda iş birliğine gidiyoruz. Protokolün taraflar için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

ÜNİVERSİTELER ARASINDA PROTOKOL İMZALANACAK

Program kapsamında Türk Hava Kurumu Üniversitesi de ziyaret edilirken, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Erbay’ın da bulunduğu görüşmede, üniversiteler arasında imzalanacak olan protokolün hazırlıkları ele alındı.

Heyetin son durağı ise Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü oldu. Sivil Havacılık Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Yüksek ile görüşen heyet, KTO Karatay Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj Bölümü hakkında bilgi verirken, görüşmede havacılığın güncel durumu ve gelecek perspektifi konuşuldu.

3-svil-havacilik-genel-muduru-prof-dr-kemal-yuksek.jpg

2-turk-hava-kurumu.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.