Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Konya'yı şikayet etmişler!

İl Müdürlerinin bir araya gelmesini istememek!

 

Hep şikâyet ederiz ya, Konya adam olmaz, Konyalılar bir araya gelmez diye…

Bir kurumumuzun Konyalı il müdürü bir vesile ile İl Genel Meclisi Başkanı Sabri Ak beyefendiye der ki, her karşılaşmamızda konuşacak ne kadar çok şey oluyor, en iyisi bir organize yapalım ve isteyen kurum müdürlerini ayda bir toplayalım. Her seferinde de bir başka kurum müdürümüz ev sahibi olsun, muhabbet edelim…” Bu fikir Sabri beyin hoşuna gider ve organizeyi bizzat kendisi yapar ve oturmalar başlar. 30’dan fazla kurumun il müdürü ayda bir kez bir birleriyle sohbet etme imkânı bulur. Dahası her seferinde Konya’nın ciddi bir meselesine çözüm aranır. Her oturmada bir kurumun bir sıkıntısına el atılır. Herkes memnundur bu oturmalardan ve herkes bir ayı iple çekmektedir…

Ama…

Birileri memnun değildir tabi!..

Birileri illa ‘Konyalılar bir araya gelemez’ lafını doğrulatmaya çalışmaktadır…

Birileri ne yapıp edip, bu oturmaları sabote etmeli ki Konya’nın bir sorunu çözülmesin…

Birileri çıngar çıkarmalı ki, müdürler arasında fitne çıksın…

Denge Hukuk Bürosu antediyle gazetelere gönderilen ‘imzasız’ mektupları kim yazdı? İl Genel Meclisi Başkanı Sabri Ak’a ‘fırıncı’ diyerek küçümseyen yazının sahibi kim? “Vali kim, Osman Aydın mı yoksa Fırıncı mı?” diye sorabilen kim? “Vatandaş soruyor” ayağıyla vatandaşın kafasını karıştıran bu fitnenin sahibi kim?

 

Hepsini geçtik, “Bu yazının birer örneği Başbakanlığa, İçişleri Bakanlığına ve Askeri erkâna gönderilmiştir” notu en ilgincime giden yeri oldu mektubun. Başbakanlıkla İçişleri Bakanlığını anladık da askerle ne alakası var konunun? Asker emir mi verecek, ‘toplanmayın’ diye.

 

Bu imzasız soytarılığın sahibi, askerden medet uman zavallılar kim acaba?

Konya’nın çeşitli il müdürleri bir araya gelince niye rahatsız oldular ki? Bu oturmaları illa protokol çerçevesinde gören asker sevici sözüm ona hukuk bürosu kimlerden oluşuyor ki acaba? Mektuba imza atamadıklarına bakılırsa, korkak oldukları kesin…

Sakın ha!...

Bu ödleklerin imza bile atmaya korktukları mektuplarla birliğinizi bozmayın! Dağılmayın, oturmaya devam edin. Mesai saatleri dışında isteyen istediğiyle oturur, istediğiyle kalkar. Valiyle, askerle bilmem neyle alakası yoktur olayın. Siz Konya’nın her seferinde bir sorununa imkânlarınız ölçüsünde çözümler üretin. Unutmayın Kayseri bu oturmaları on yıldan fazladır yaptığı için bizi geçti gitti.

Üç kuruşluk adamlara pabuç bırakmayın. Bırakırsanız, size buradan okkalıca sallarım, ona göre…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.