Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’un Galasatasaraylı yöneticisi istifa etmeli

Konyaspor yıllar sonra ilk oturumda kongre yaptı. Güzel bir gelişme. Son kongrede 50-60 delege vardı ve yedekleri, diğer kurullarıyla 40 kişilik yönetim belirlemişlerdi. Kendi kendilerini seçtikleri eleştirileri karşılık bulmuş olmalı ki daha titiz davranmışlar. Çoğunluk sağlanıp genel kurula gidilmesi çok önemli. Şu anki yönetime mulahiflerin de ilgi gösterdiği anlaşılıyor.

Ahmet Şan başarılı bir başkan. Çok defa hatalarını da eleştirdik ama genel tabloya bakıldığında kulübün ve futbol takımının mesafe kat ettiğini kimse inkar edemez. Karşısına aday çıkmamasının ise farklı sebepleri var. Ahmet Şan’ın elinin sportif başarı olarak güçlü olmasının yanında Konyaspor’un Büyükşehir Belediyesine bağımlılığının da ciddi etkisi var.

Umarım yeni yönetimle daha da başarılı olurlar ancak imaj açısından hiç de iyi bir görüntü vermediklerini belirtmem gerekiyor. Mesela Mehmet Günbaş’ın yönetime girmesi çok tuhaf. İki yıl önce Anadolu Selçukspor’un başkanıyken Ahmet Şan ile aralarında büyük bir çekişme olmuş ve görevi bırakmıştı. İnşallah “küskünlükleri” sona erdirme adına bu adım atılmıştır.

selman-selim--15.jpg

İmaj açısından daha önemlisi ise sosyal medya hesabında boy boy Galatasaray stadyumunda çekilmiş fotoğrafları olan genç bir ismin yönetim kuruluna girmesi. Zaten biliyoruz İstanbul takımlarını tuttuğunuzu. İçimiz acısa da elimizden bir şey gelmiyor ama kardeşim yönetime gireceğin belli olduğunda bari o fotoğrafları kaldır sayfandan. Taraftarın gözünde yönetimi küçük düşürmeye ne hakkınız var? Daha da sorunlu olan ikinci konu ise bu Galatasaraylı yöneticinin Konyaspor başkanı Ahmet Şan’ın oğlunun arkadaşı olması. Sosyal medyada yönetime girdikten sonra birlikte çekilmiş fotoğraflarını görünce ne diyeceğimi bilemedim.

Açıkça söylüyorum: Adını, sanını ilk kez duyduğum bu genç arkadaş acilen Konyaspor yönetiminden istifa etmelidir. Hem Başkanı, hem oğlunu bu yükten kurtarmalı, taraftarın da sinir uçlarıyla oynanmamalıdır.  

Önceki ve Sonraki Yazılar