Diriliş tekerrür ediyor

   Alaaddin Keykubad’ın 1231’de İznik Rum İmparatorluğu’yla Eskişehir yakınlarındaki Ermeniderbendi’nde yaptığı savaşa da iştirak ederek savaşın kazanılmasında etkili olan Ertuğrul Gazi’ye Eskişehir ve çevresi(Sultanöyüğü) verilmiştir.

   Kayı obası için yeni bir dönem başlamıştır. Kayı başını kaldırıp batıya baktığında Bizans’ı görüyor. Bizans başını kaldırıp doğuya baktığında Kayı Obası’nı görüyordu.

   Yiğit, cesur, dürüst, vakar, hamaset, engin feraset sahibi Ertuğrul ve obası için zor günler başlamıştır. Obasın da başta ailesi, Alpleri ve akrabalarının güvenini kazanan Ertuğrul’un derdi ve davası büyüktü.

   Obanın başta ekonomik durumu olmak üzere, siyasi ve güvenlik sorunları vardı. Ertuğrul’un ilk hedefi Oba’nın ekonomik sorunlarını çözmekti. Obasını ekonomik, siyasi ve askeri açıdan yaşanılabilir duruma getirdikten sonra, dış tehditlerle mücadele etmektir.

   Kayı obası Osmanlı devletinin çekirdeği, tohumudur. Tohumu toprakla 1299 yılında Osman bey  buluşturdu

   Osmanlı’dan önceki Türk-İslam toplumları küçük topluluklar, şehir devletleri halinde çok  parçalı bir yapıdaydı. Hem kendi içlerinde hem de topluluklar arasında sürekli çatışmalar yaşanıyordu. Toplumlarda can, mal güvenliği sağlanamadı. İyiler de vardı kötüler de. İyiler yapıyor kötüler bozuyorlardı.

   Osmanlı devletinin fetihleri ve yayılması sonucunda oluşan 22 milyon metrekareye huzur Osmanlı sayesinde gelmiştir. Osmanlı yönetimine, hakimiyetine giren bu toplulukların halkı can ve mal güvenliğine kavuşmuştu.

   Osmanlı yıkıldıktan sonra, bakiyesi üzerinde kurulan yeni devletlerde zulüm, acı, göz yaşı, haksızlıklar ve sömürü yaşanılmaya başlandı.

   1923 yılında kurulan devletimiz Osmanlı’nın küllerinden doğdu. Osmanlı’nın mirası olan yeni bir devlet kuruldu.

   Bu topraklarda, Ertuğrul Gazi (Bey) den bugüne kadar ERTUĞRULLAR hep var olmuştur. Ertuğrulların yanında, Halime Hatunlar, Hayme Analar, Dündarlar, Gündoğdular, Gündüzler, Doğanlar,  Artuk beyler, Dervişler,  Aliyarlar, Kutlucalar  olmuştur.

   Ertuğrulların yanında,  Bamsi Beyrekler, Turgut Alpler, Gündüz Alpler, Ağca Hoca, Kutgun Alp, Aykut Alp, Hasan Alp, Saltuk Alp, Samsa Çavuş,  Abdurrahman Gazi, Akbaş, Mahmut Alp, Karaoğlan, Kara Mürsel, Bahşlı Karateke, Şeh Mahmut, Targal,  ve Karatekin ler  hep olmuştur.

   Ertuğrullara karşı dışarıda, Hanlı pazarlarda, mahfillerde kirli ve sinsi planlarını yapan Simon lar, Vasilius lar, Tekfur lar, Elena lar, Maria lar, Georg lar hep olmuştur. DİZİDE OLDUĞU GİBİ!!! İçimizde bunlarla işbirliği yapan Emir Saadettinler, Candar beyler, Ural beyler, Ulak Batuhanlar, Aslıhanlar, Çolpan hatunlar  hep olmuştur. (DİZİDE OLDUĞU GİBİ!!!)

   Türkiye’yi, 1923-1938 arası (Mustafa Kemal ATATÜRK), 1950-1960 arası (Adnan MENDERES), 1983-1993 arası (Turgut Özal), 1996-1997 arası (Necmettin ERBAKAN) ERTUĞRULLAR  ve arkadaşları yönetti.

   ERTUĞRULLARIMIZ, dışarıdaki Simon lar, Vasilius lar, Tekfur lar, Elena lar, Maria lar, Georg lar la  ve içeride onlarla işbirliği yapan  (DİZİDE OLDUĞU GİBİ!!!)  Emir Saadettinler, Candar beyler, Ural beyler, Ulak Batuhanlar, Aslıhanlar, Çolpan hatunlarla mücadele etmiştir. (DİZİDE OLDUĞU GİBİ!!!) Bu mücadelelerinden dolayı müdahalelere, darbelere maruz kalmışlardır.

   Türkiye’yi, 2002 yılından beri ERTUĞRUL ve arkadaşları yönetiyor. Devletin istiklali, halkının istikbali, huzur ve mutluluğu için çalışıyorlar. Tarihte ERTUĞRULLAR gerek ülkesinde, gerek bölgesinde kimsenin burnunu kanatmamıştır. Fakat devletine, halkına,  zarar verenler hariç. ERTUĞRULLAR dan halkına ve insanlığa zarar gelmez.

    ERTUĞRULLAR, HANLI PAZARLAR da, MAHFİLLER de yapılan  kötü planları,  kirli oyunları, bozmakla  meşgul edilmiştir. 787 yıl önce kayı obasının büyümesi için gerekli kilim tezgahlarına, altın madenlerine saldıranlar, günümüz Türkiye’sinin kilimi olan büyük projelere, BÜYÜK TÜRKİYE’YE  saldırıyorlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum