Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’un Beraberlik Hobisi

Selman Selim AKYÜZ

(Sivas’tan bildiriyor)

Konyaspor Sivas deplasmanına en azından 1 puan için gitti. Sahaya çıkan takıma baktığımızda aslında 1 puan ya da 3 puan almak çok da zor görünmüyordu. Tayfun ve Ahmet Belal ikilisine kanatlardan Erman ve Murat Hacıoğlu’nun bu ikiliyi çok iyi besleyeceği öngörüsünde bulunmuştum. Ama olmadı. Çünkü Murat, kanattan çok ortada serbest oynayınca ve çok fazla top kaybı yapınca beklenen olmadı. Aldığı hava toplarının çok az kaybeden Tayfun’a kanattan gelen top sayısı çok az olunca bütün iş, orta sahadaki iki adama kaldı. Yani Zafer Demir ve Mustafa Er’e… Zafer, yine elinden gelen her şeyi yaptı. Ama ikinci lig’den aldığımız Mustafa Er bırakın rakibe basmayı, defanstan ona atılan pasları da rakibe vererek Sivasspor’un üç net pozisyona girmesine nede oldu. Mustafa Er’in oynamadığı Gaziantep maçını hatırladım hemen. Zafer tek başına daha iyi oynuyordu. Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla takıma bırakın yararı zarar vermeye başladı Mustafa Er… Levent ile değişene kadar 65 dakika oyaladı takımı. Pek ilgisi olmasa da o çıkar çıkmaz Kamerunlu Bebbe ile golü bulduk.

Ümit Bozkurt’a bütün benliğimle teşekkür ediyorum. Ömer ve El Saka’nın kaçırdığı her pozisyonda müthiş müdahalelerde bulundu. Farklı yenilmediysek, bunda Ümit’in büyük rolü olduğunu söyleyebilirim.

Deplasmanda galibiyeti çok istiyorduk. Fobiyi yenmek istiyorduk ama olmadı. fobiyi yenemedik ama deplasmanda beraberlik hobimiz oluştuğunu söylemek kesinlikle doğru olur. “Sivas’tan alınan 1 puan da iyidir” diyelim.

Önce Vestel Manisa maçını alalım. Ardından da devre arasında yapılacak transferler ve kampta yapılacak iyi çalışmaların ardından bu fobiyi de inşallah yeneriz. Bu arada Bebbe’nin gol atmasına da çok sevindim. Ahmet Belal beş kez topla buluşup bir gol atamıyordu. Bu adam ballı galiba. Bir kez topla buluştu ve golünü attı.

Önceki ve Sonraki Yazılar