Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor'u Salih Tuzcu kurtarır

Konyaspor, Sakaryaspor maçında iki puanı son dakikalarda yediği golle kaybetti. Herkes, “Sakarya iyi takım, Konyaspor, lige yeni çıkan takıma karşı mahkum oynadı. Bu takım hiçbir varlık gösteremez.” diyor.

 

            Konyaspor, Antalya’da Denizlispor’la karşılaşıyor. Tribündeki onlarca gazeteciyle birlikte ben de maçı izledim. Buraya dikkat edin. Konyaspor yine iyi futbol oynamadı. Sadece geçen haftadan daha iyi mücadele ederek maçı kazandı. Futbolcular 1-0 öndeyken, Denizlispor’un atak yapmaması için elinden geleni yaptı. Nurullah Sağlam, sadece elindeki oyunculara göre taktik ve sistem düzenlemesi yaparak maçın kazanılmasını sağladı. Yine aynı söylem:  “Denizli çok kötü takım. Ligden düşer. Antep’le de berabere kaldılar ama demek ki Antep de bu yıl çok kötü. Çünkü Konyaspor çok kötü.”  Akıllı, elit, doğruları gören insanlar dediğimiz bazıları Konyaspor’un çok kötü olduğunu göstermek için her şeyi yapıyor sanki. Bazı fanatikler de maça girecek parası olmamasının faturasını yönetime kesip, bu kulübe milyarlarca lira ceza getirmeye çalışıyor sanki. Bu nedir anlamıyorum? Herkes Konyaspor’a zarar vermeye çalışıyor sanki. İddia ediyorum bunu bilinçli olarak yapanlar var.

           

            Bırakın yönetimi, Konyaspor’a zarar geliyor. Yönetime gösterilen tepkiden futbolcu etkileniyor, teknik direktör etkileniyor. Nurullah Sağlam’ın, 3 puan alınan bir maçtan sonra ilk sözleri, “taraftarın istifa çağrısını anlayamadım. Birlik beraberliği sağlamalıyız” şeklinde oluyor. Futbolcu, galibiyetin tadını çıkaramıyor. Kulübe milyarlarca lira ceza geliyor. Bu paralar sadece birilerinin parası değil. Taraftarın cebinden çıkan bilet parası, iş adamlarının Konyaspor’a bağışları. Yani yeşil beyazlı camianın parası. Bunlar Nalçacı Grubu’ndan olamaz. Nalçacı Grubu’nun gerçek üyeleri, 3-5 kişi dışarıda kaldı diye, maçın başında yönetime küfür etmez. Takımı gol atınca sevinir, yönetime kızdığı için susmaz.

 

            Bu işi bence Salih Tuzcu çözer. Konya’ya gelmiş en başarılı emniyet müdürü olan Salih Tuzcu Konyaspor’un başındaktamam canımi belaları def edebilir. Aman fazla ciddiye almayın, ortalarda dolaştığı iddia edilen Konyaspor düşmanlarını göz altına almak mümkün değil. Ama iyi hatırlıyorum Konya’nın savaş alanına döndüğü Beşiktaş maçından önce Sayın Tuzcu, “Konya’da şiddeti de küfrü de bitireceğim” demişti. Sayın müdürümüz, Konya’da mafyayı bitiriyor, fuhuşu bitiriyor, kumarı bitiriyor, tribündeki küfür rezaletini de bitirecektir. İnsanlar çocuğuyla maça gidemiyor Sayın Tuzcu. Ercan Taştekin gibi başarılı bir müdürünüz varken bu işi de çözmek Konya Emniyeti için çok zor olmasa gerek.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar