Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

KONYASPOR’A ZARAR ETTİRMEYİN!

Memleket Gazetesi’nde geçtiğimiz hafta yazdığım yazıda yönetimin menajeri göndererek doğru bir karar aldığını belirtirken aldığı aylık 20 bin liranın yüksek olduğunu da hatırlatmıştım. Yazının altına gelen yorumlara baktım. Fikret isimli bir okuyucum, yanlış transfer edilen oyunculardan trilyonlarca lira zarar edilirken üç beş kuruşla uğraşmamın yanlış olduğunu söylemiş. Doğru söylüyor ama ben bunları zaten yazıyorum. Uçan trilyonları benden başka yazanı da zor bulursunuz. Görevdeyken beni seven yönetici de az bulunur bu yüzden. Ve dahası bu trilyonlarca yani milyonlarca lira zararı oluşturan en önemli etken de yanlış menajerlerle çalışılması. Bu yüzden menajere oyuncu falan izletilmemesi, onların referans olduğu isimleri iki kez araştırmak gerekir.

Aynı yazıda Holmen’i hocanın istemediğini yönetimin son anda aldığını yazmıştım. Bu konuda sağlam bir kaynaktan düzeltme geldi. Aykut Kocaman Holmen’i duyar duymaz “hemen alın” demiş. Fenerbahçe’ye aldıranın da kendisi olduğunu vurguladı haber kaynağım. Karşı çıktığı ya da isteksiz davrandığı isimlerin ise Sissokko ve Ömer Şişmanoğlu olduğunu belirtti. İki oyuncudan 1,4 milyon Euro zarar edildiğinin altını çizdi.

Ben de ne yazacağımı şaşırdım. O kadar çok kafa karıştırıcı bilgi dolaşıyor ki ortalıkta, gazeteci olarak manipülasyonun birinden kurtulsam birine yakalanıyorum. Neyse ne yapalım? Bu işin doğasında kullanılmak var. Yeter ki yalancılar kullanmasın.

Konyaspor’un Beşiktaş’tan Serdar Kurtuluş ve Pedro Franco’nun gündemde olduğu haberlerini yalanlamış. Aykut Hoca’nın çok sevdiğini biliyorum ama Ömer Ali’yi verip karşılığında bu oyunculardan birini almak Ömer Ali’ye kazandırır ama Konyaspor’a büyük zarar verir.

Bir sol ve Ömer Ali önde oynayacağı için bir sağ bek ile bu takım devre arası transferini kapatır. Yönetim hiç eksilmeyen 30 milyon liralık borçtan bahsederken fazla maceraya girmemeli. Ömer Şişmanoğlu gönderilirse yerine bir golcü alınabilir. Onun dışında bu iş lükse kaçar. Takımın düzeni bozulabilir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar