Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’a ahlaksız teklif

Bayram nedeniyle Fenerbahçe maçından sonra yazı yazmadım. İyi de oldu. Maçla ilgili analizlere baktığımda saha içinde yaşananlarla ilgili çok da farklı şeyler söylemeyeceğimi gördüm.

Kaleci Kaya’ya yapılan hakaretin hesabı yok. Çok ayıp. Eleştirebiliriz. Kaya kötü bir kaleci olabilir ama hakaret etmek, küfür etmek hiç hoş değil. Sonuçta bu futboldur. Bir taraf hata yapacak ki kazanan olsun. Burada hatayı önce Mesut Bakkal, sonra Kaya yaptı. Bakkal yanlış kadroyla çıktı. Fakat her şeye rağmen O’na da kızmaya hakkımız yok. Çünkü Eskişehir maçında Ali Çamdalı’nı oynatınca, hep birlikte “kardeşim kontenjan vardı, neden iki yabancı stoper oynatmadın” demedik mi?  

Başakşehir maçı tehlikeli. Mesut Hoca, Kaya’yı oynatmamalı. İçeriden aldığım bilgilere ve takım arkadaşlarının O’nun için yaptığı açıklamalara bakılırsa Kaya psikolojik olarak çökmüş durumda. Fenerbahçe maçında takım genel olarak kötüydü ancak ikinci önemli sorun Ali Turan’ın oyun tarzı. Çözüm şart.

AHLAKSIZ TEKLİF

Şimdi ben size kimsenin yazmadığı ve çoğu kişinin de bilmediği bir şeyi anlatacağım. Biliyorsunuz Konyaspor, Torku ile isim ve forma sponsorluğunun ardından stadyum konusunda da anlaşma sağladı. Konyaspor’a toplam 6 milyon lira gibi bir destek sağlanacak. Bu görüşmeler sürerken Konyaspor’a, gıda sektörünün dev firmalarından biri (Torku’nun da rakibi) argo tabiriyle “yoklama” çeker. İçerik aşağı yukarı şöyledir: “Biz bugüne kadar Konyaspor’a çok destek olmadık ama şimdi yeni stadyumunuza sponsor olmak istiyoruz. Ancak Torku’nun stadyum içinde olmasını istemiyoruz. Bizimle anlaşın, vereceğimiz rakamı da arttıralım”.

Konyaspor yönetimi bu “ahlaksız teklif”i net bir şekilde reddeder. Duyduğuma göre Başkan Ahmet Şan, “Torku Konya’nın markasıdır ve bugüne kadar kulübe büyük katkılar sağladı. Kesinlikle böyle bir teklifi duymak istemeyiz” der.

İkinci teklif ise bir gazeteden gelir. Türkiye’de birçok stadyumda reklamlarını gördüğümüz bu gazete, yıllarca Konya’dan büyük paralar kazanmış ancak gelen taleplere rağmen kulübe hiç reklam vermediği biliniyor. Şimdi ise yine aracılar yoluyla gönderilen reklam teklifini Başkan Ahmet Şan reddetmiş. Gazetenin hangisi olduğunu, Sayın Şan’ın da teklifi neden reddettiğini bilmek zor değil.

İşte, kulislerden son bilgiler böyle.

 

Twitter: @selmansel / Facebook: selman.akyuz

Mail: selmanselimakyuz@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar