Muzaffer Tulukcu

Muzaffer Tulukcu

AK Parti’de bayramlaşma

Mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle bayramın birinci günü, Dedeman Otel’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan’ın teşrifiyle Adalet ve Kalkınma Partisi ailesi bir aradaydı.

            İl Teşkilatı organizesine yoğun programı nedeniyle Başbakan Davutoğlu katılmadı. Başbakanımızın mesajını Bakan Elvan katılımcılara iletti.

            İlk konuşmayı İl Başkanı Ahmet Sorgun yaptı. Başkan Sorgun 5 yıldır görevde olması nedeniyle 10.kez bir araya geldiklerini hatırlatarak 10 bayramdır İslam Coğrafyasının sıkıntıları ile hüzünlü yılların birbirini kovaladığını vurguladı. Bu olumsuzlukların yanında Ramazan Bayramından bu tarafa 3 yeni gelişmenin olmasından da memnun olduklarını vurguladı. Cumhuriyet tarihinde ilk defa halkın tercihiyle Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi, bu toprakların çocuğu Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olması, Irak’ta rehine olan 49 Büyükelçilik vatandaşımızın başarılı bir organizasyonla burunları kanamadan kurtarılması.

            İkinci kez kürsüye davet edilen Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek ise farklı çerçeveden farklı şeyler söyleyerek dikkatimizi çekti. Akyürek 17 Aralık sonrası Konya’da 5 Miting ve 3 Toplu Açılış yapılmasını vurgularken, mahalli seçimler sonrası gecikmeden 28 İlçe bazında yatırımlara başlandığını söyledi. Başkan Akyürek 2015 yatırımları için Büyükşehir olarak programlarının hazır olduğunu alt ve üst yapı için 100 trilyon harcayacaklarını ifade ederken İslam Kültür Merkezi ve Alâeddin – Mevlana – Adliye Sarayı Raylı Sistemi yapımının devam ettiğini izah etti.

            Mikrofona davet edilen Milletvekilimiz Gülay Samancı’yı böyle bir programda dinleme fırsatını bulduk. Sn, Samancı’nın fikri yönüyle dolu olduğu kanısına ulaştık.

            Yakın tarihimizde Hürriyet, Adalet kavramlarıyla azınlıkları harekete geçiren, Milliyetçilik kavramını alevlendirenlerin bugün Ortadoğu’yu ateş hattına attıklarını, insan haysiyetiyle oynadıklarını vurgulayan Samancı, Allahın yardımıyla onların planlarını bozacaklarını söyledi. Artık Türkiye gündemi belirlenen değil, gündemi belirleyen bir ülke olduğunu ifade etti. Ateş hattında olanlara insan değeri veren biz olduk, olmaya da devam edeceğiz dedi. Son olarak kürsüye davet edilen Bakan Elvan sözlerine Başbakanımızın selam ve bayram mesajıyla başladı.

            Bayramlar birlik ve kardeşliğe vesile olduğunu hepimiz biliriz diyen Bakan Lütfü Elvan, ne yazık ki İnsan Hakları Savunucuları bugün Ortadoğu’da sınıfta kalmıştır. Türkiye olarak Ortadoğu’da doğruları savunmaya, mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz ifadesinde bulundu.

Büyük güçler, Ortadoğu’daki sorunun orta ve uzun sürede çözümünden yanalar. Biz ise bunun kısa sürede çözümü için uğraş veriyoruz dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum