Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

KONYASPOR HAVLU ATTI

 

Bu takımın play-off’taki ilacının Fernandes Neca olduğunu söyleyip durdum. Sakatlığı tam olarak geçmediği için sahada olmayınca maç öncesi hayli tedirgindim. Ama hayır, maçın ilk 10 dakikasında Bucaspor’un orta sahasındaki üç diri ön liberoyu, Phillip Nsaliwa, İrfan Başaran ve Umut Gündoğan’ı, görünce rahatladım. Öyle bir bastılar ki ortada, aldıkları her topu da Mehmet Batdal’a aktarabildiler ve çok tehlikeli oldular. İshak, Murat Akın ve Recep Aydın ilk dakikalarda çok zorlandı. Sonra beklenmedik bir şey oldu ve son haftaların en iyilerinden Ömer Ali Şahiner 10. dakikada sakatlanıp çıktı. Yerine giren Şenol hücuma değil savunmaya yardım etti. Her maç rakip kaleye en az 5 top taşıyan ve sert ortalar yapan Ömer Ali’nin takıma ne kadar önemli katkısı olduğunu acı bir reçeteyle anladık. 

Sonra Recep ve topu iyi kullanamasa da İshak’ın yaptığı baskı ibreyi Torku Konyaspor’a döndürdü. İlk yarım saatte Erdal ve Recep’in direkten dönen iki topu Buca’yı adeta dağılmaktan kurtardı. İlk yarının en çok aksayanı Muhammet Yürükuslu oldu ama Buca sağ kanadı kullanmayı akıl edemeyince Konyaspor da başına bela almaktan kurtuldu.

Bu takımın en büyük şansının, kariyerinin en iyi sezonunu geçiren Erdal, en büyük talihsizliğinin ise en kötü sezonunu Konyaspor’da geçiren kaleci Kaya olduğunu 45. dakikada on binlerce kişi bir kez daha gördü. Kıytırık bir korner pozisyonunda yan topa çıkmadı ve Bucaspor’a golü hediye etti. Kaya, 90+3’te ise belki de sezonun en kritik kurtarışına imza atıyordu.

Maçın hakemi her şeyin yeniden başlamasına izin vermedi. Sanki Adanasporlu M’billa’nın Konyaspor’a attığı ve sayılmayan temiz golün diyetini ödetti. Uzatma dakikasında Ali Turan’ın kafayla attığı golü faul gerekçesiyle iptal etti ve stadyumdaki herkesin omuzları düştü.

48. dakikada bu kez Murat Akın’ın kafa topu direkten dönünce benim de ümidim yok oldu. Futbolun şans perisi, bu kez, en azından bu maçta Konyaspor’un kazanmasını istemiyordu. Son 25 dakika Neca da girdi ama bu kez de yoğun stres, Bucaspor’un ekmeğine yağ sürdü. Kanatlardan hiç top taşınmayınca Hollandalı Ars maç boyunca uyudu. Diğerleri de ona uyup son 20 dakika resmen yattı.  Halbuki eleme maçlarında bir gol çok şeyi değiştirir(di).  

Kısa keselim. Benim ümidim yok. Konyaspor bu şanssızlık ve erken pes etme hastalığıyla Bucaspor’u deplasmanda bırakın yenmeyi, gol bile atamaz.

Seneye yine PTT aracılığıyla Süper Lig’e mektup yollamaya devam.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar