Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor fren yaptı

Neymiş; teröristler tüm Türkiye’yi patlatacakmış. Bin yıldır tüm dünyaya gerektiğinde nasıl birlik olduğunu ve gücünü göstermiş Türk milletini bunlarla korkutmaya çalışıyorlar. Amaçlarına ulaşamayacaklar. Zaten asker ve polisimizle baş edemeyince masum insanlara saldırmaya başladılar. Lanet olsun o teröristlere. Ne uğruna savaştıkları belli olmayan, Müslüman Kürt halkını temsil etmeyen, inançsız alçaklara bu millet yenilmeyecek inşallah.

 

Memleketini ve milletini savunmaya şehrinden başlayan Konyalı ve Konyasporlular da Başakşehir maçının öncesinde çok güzel mesaj verdi. Kuzey tribündeki bayrak şöleni, hakemler ve iki takım futbolcularının birbirlerine sarılarak şehitlerimizi anması; sağcı, solcu, milliyetçi diyerek bu ülkenin birliğinin bozulamayacağını en güzel şekilde anlatıyordu.  

 

Ligi üçüncü bitirmeyi kafasına koyan Torku Konyaspor, bu sıra için mücadele edecek muhtemel rakiplerinden Başakşehir’i yenerek üst sıralarda yalnız kalmak istiyordu. Kısa sürede rakip kaleye iki üç tehlikeli akın yapan Yeşil Beyazlılar’da önce Ömer Ali müthiş bir kafa vuruşuyla yokladı. Ardından da Meha’nın harika iki kornerinden sonra Volkan Fındıklı’nın soğukkanlı ve akıllı golü geldi.

 

15 dakikalık cılız Başakşehir baskısından sonra Konyaspor yine kontrolü eline aldı ve hızlı hücumlarla net pozisyonlar buldu. Oyunu dengede götüren ev sahibinde Başakşehir’in Mehmet Batdal ile buluşturmak için özel hazırlanmış uzun top üzerine kurulu oyununu, özellikle Ali Turan çok iyi bozdu. Bire birde de hatasız oynadı. Sağ bek oynarken gönderilmesi için yönetime adeta yalvardığımız adamdan adeta bir cevher çıktı. Gerçi şöyle baktığımızda Aykut Kocaman tüm takımın cevherini ortaya çıkarmış görünüyor.

 

Abdullah Avcı Konyaspor’u çözmek için ikinci yarıya en etkili adamı Visca’yı sol kanatta başlattı. İlk yarı Mehmet Uslu’nun karşısında etkili olamayan Visca, 15 dakika boyunca Skubiç’ten tokat yeyince tekrar eski yerine döndü.

 

Aykut Kocaman ise rakibinin üzerine gelme niyeti ve gücü olmadığını görünce Rangelov’u da alıp ikinci golü bulmak için ikinci golcüyü sahaya sürdü. Son 20 dakika Konyaspor için antrenman maçı gibi geçiyordu ama oyuna sonradan giren Cıkalleshi, 88. Dakikadaki üçüncü denemesinde Konyaspor’u şok etti. Tribünler de şarkılar söylerken bir anda sustu. Halbuki Kocaman iki savunmacı alıp gerekli önlemleri de almıştı fakat bu kez olmadı.

 

Rakiple puan farkı korundu. Büyük bir kayıp yok. Konyaspor lig üçüncülüğü hedefinden sapmadı. Bu basit bir kaza, o kadar. Can sıkmaya değmez. “Sinek küçüktür ama mide bulandırır” diye güzel bir atasözü var ya. Başakşehir oynadığı futbolla hiç de hak etmediği bir puan alıp gitti.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar