Muzaffer Tulukcu

Muzaffer Tulukcu

Konyamızın akraba sporcuları

KARAPINARSPORLU MELEK AYTAÇ- İSMAİL MELEK DANIŞIK

İlimiz kulüpleri içinde akraba sporcularının en çok bulunduğu yeşil-siyahlı Karapınarspor’dur.

Sözen, Halıcı, Hatiboğlu, Küpeli, Dinç, Aytaç, Danışık, Yükseler ve Erdoğan soyadını taşıyan birçok futbolcu yeşil-siyah Karapınarspor formasıyla ilçelerini temsil ettiler. Bu soyadları içinde Aytaç ve Danışıklar dayı hala çocukları, İsmail Melek Danışık- Şener Danışık kardeşlerle İsmet Danışık amcaoğludurlar.

MELEK AYTAÇ ( 1958)

Karapınar’da çocukluk arkadaşları Ahmet Dinç ve Mustafa Sözen ile birlikte çocuk yaşta Mahalle takımlarında futbola başlayan Melek Aytaç halen İstanbul’da yaşıyor. Akbank emeklisi.

Karapınarspor Minik Takımı antrenörü Mitat Yazgan ile antrenmanlara başlayan ve futbol oynadığı her dönemde Karapınarspor’un kalesini koruyan Aytaç’a 1971 yılında lisans çıkartıldı. Önce Yıldız, sonrasında Genç Takım’da kendini geliştirdi. 1974–75 sezonu ile birlikte Karapınarspor A Takımı’nın yeşil-siyahlı formasını giyen Melek Aytaç askere gidinciye kadar memleket takımı için mücadeleler verdi.

1979-80 yıllarında vatan borcunu yaptığı dönemde spor yapma imkanı bulamayan kaleci Melek terhis sonrası mesleği bankacılığın gereği zaman  zaman forma giymesede 1988 yılına kadar Karapınarspor formasını ıslatmaya devam etti. A Takımda oynadığı dönemde Süleyman Filiz, İsmail Kolaylı, rahmetli Mehmet Sönmez ve Ali Özbakır antrenörler nezaretinde antrenman yapıp maça çıkan kaleci Melek Aytaç 1990 yılında İstanbul’a tayin oldu. Halen emekli hayatını orada geçiriyor.

İSMAİL MELEK DANIŞIK (1960)

Karapınarlı olup halen İstanbul’da pasta imalatı ile uğraşan İsmail Melek Danışık 1979–1991 yılları arasında Karapınarspor’un Yıldız-Genç ve A Takımında forma giydi.

1979’da Yıldız takımda yeşil-siyahlı formayı giymeye başlayan İ.Melek Danışık 12 yıllık futbol hayatında çoğunluğu İsmail Kolaylı olmak üzere İbrahim Küpeli ve Ali Özbakır antrenörlerle çalıştı. Sağ kanat oyuncusu olan Danışık askerde faal spor yapma imkânı bulamadı. 1985 yılında ayağı kırılınca 6 aydan fazla futbola ara veren İsmail Melek Danışık tekrar yeşil-siyahlı formayı giyse de 1991 yılında futbola son noktayı koydu.

ŞENER DANIŞIK (1959)

Sülalesinden etkilenerek 1972 yılında Antrenör Mitat Yazgan koordinesinde Karapınarspor’da futbola başladı. Sırasıyla Yıldız, Genç ve A Takım’da orta sahada görev yaptı. 1985 yılına kadar İsmail Kolaylı, Süleyman Filiz ve Ali Özbakır antrenörlerle çalıştı. Yaş 26 olunca babasının bir yeminiyle spora son noktayı koydu. İki oğlunu futbol oynaması için teşvik etti. Cüneyt (1991) Medaş Tek Meramspor’da 5 yıl orta sahada görev yaptı. Cihan (1998) Tümosan’da futbol oynadı.

Şener Danışık Konya’da gıda pazarlamacılığı yapıyor.

İSMET DANIŞIK (1955)

1965 yılında Karapınarspor’da futbola başladı. Genç ve A Takım’da oynadı. İsmail Kolaylı ve aynı zamanda okulunda Beden Eğitimi Öğretmeni olan Ali Özbakır antrenörlerden teşvik gördü. Sürekli santrafor formasıyla sahaya çıktı. Vatani görevinin başladığı 1975 yılına kadar futbola devam etti. Terhis sonrası iş hayatına atıldı. 1979 yılında Konya’ya taşındı, ticaretle uğraşıyor.

foto-1-066.jpg

19 Mayıs 1982 Karapınar Kaymakamlık Kupası

Ayaktakiler:  Mehmet Yardımcı-Ayhan Sözen-Faruk Hatipoğlu-Yaşar Özkaya-Erol Sözen-Mehmet Gökcan-Hayri Sözen-Mehmet Sönmez-Ahmet Dinç-İsmail Kolaylı

Oturanlar: İbrahim Küpeli-Gani Erdoğan-Melek Aytaç-.... Sabrettin Dinç-İsmet Danışık-Akif Kesik-Ali Kesik

foto-2-062.jpg

Konya Minikler 3- Karapınar Minikler 2

İsmail melek Danışık, Melek Aytaç ve Şener Danışık, Karapınarspor’un formasını küçük yaşta giymişlerdi.

foto-3-050.jpg

 

Ayaktakiler: Ahmet Dinç, Mustafa Sivrikaya, Süleyman Dinç, Sadrettin Dinç, Yaşar Yükseler, Mehmet Sönmez

Oturanlar: Mustafa Sözen, Şener Danışık, Erhan Sözen, Metin Ünver, Erol Halıcı

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum