Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konya protokolü “taş” gibi

Milli maç nedeniyle lige verilen arayı Konyaspor da, Konya spor basını da boş geçirmedi. Konyaspor Yardımcı Antrenörü Mehmet Yıldırım’ın protokolü, benim de spor basınını organize etmem sonucu Pazar günü güzel bir topluluk 2 No’lu sahada bir araya geldi.

Protokol takımının kaptanı Vali Muammer Erol’du. Sağ bek oynadı ve şehri yönetirken olduğu gibi savunmada da güven verdi. Hasan Hüseyin Köse ve Uzman Jandarma Şevket Gürakan savunmanın ortasında kale gibiydiler. İl Jnandarma komutanımız Albay İsmet Cansaran rahatsızlığı nedeniyle maçta oynayamadı ancak karşılaşmayı takip ederek ilgisini bu güzel organizasyondan eksik etmedi. Sol bekte ise Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, kilosuna rağmen hayli hareketliydi. Protokol takımının kilit noktası orta saha oldu. Mehmet Yıldırım hem top çaldı hem dağıttı. Merkez Komutanı Albay Alpaslan Yücel Soysal ile iyi bir ikili oldular. Ama sağ ve sol kanat çok iyi çalıştı. Ak Parti Milletvekili Ziya Altunyaldız sol bekimizi felç etti. Diri, güçlü ve hızlıydı. 50 yaşında olmasına rağmen çizgiye kadar inip ortalar yaptığını gördüm.

Sol açıkta ise yine Ak Parti Milletvekili Ömer Ünal vardı. 1 Kasım’daki oy patlamasıyla son anda vekil olan Ünal, maça da sonradan girdi ama harika bir performans sergiledi. Bileklerine hakim, çok kıvrak çalımlar atabilen, kaleyi düşünen bir oyun zekası var. O da 45 yaşında ama taş gibi. İki vekil de inşallah Meclis’te Konya için böyle güzel çalışmalar yapar.

Ve gol bölgesi. Her zamanki gibi iyi top saklayan, sakin oynayan Başsavcı Bestami Tezcan yanında oynayanlara pozisyon oluşturmada çok başarılıydı. Temiz bir golünü de hakem Ekrem Coşkun saymadı. Ömer Ersöz’ün topunu belki çıkarabilirdim ama Fevzi Tezcan’ın kafa vuruşunda dondum kaldım.

Bizim takım ise uzun süre top oynamadığı için hamdı. Kaptan olarak oyuncuları değiştirip sürekli dinlendirdim ama yine de beraber oynamadığımız için çok eksiğimiz var. Yunus’un golü dışında kayda değer bir oyun ortaya koyamadık.

Önümüzdeki maçlara bakacağız. Okuyucularımız merak etmesin. İyi yoldayız :)

Böyle yazıları yazmamıza fırsat vermesi açısından bile maç amacına ulaştı denilebilir. Şehri yönetenler ile yönetilen halkın temsilcisi olan gazetecilerin bir araya gelip futbol oynaması, maç sonu kucaklaşması daha da önemlisi bunu halkın basında ve sosyal medyada görmesi, birlik beraberlik açısından son derece önemliydi.

Katkıda bulunan Ekrem Coşkun, Mehmet Yıldırım, Bahri Karapınar, Masterler Spor Kulübü ve ismini unuttuklarım ile oynayan herkese teşekkürler. Daha geniş katılımla devamını bekliyoruz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar