Konuşmak kolay degil

Kelimler gelip boğazında düğümleniyor insanın.

 

Konuşmak istemiyor. Aklından çok şeyler geçiyor… Haykırmak istiyor… Çaresizliği

Yaşıyor her vatandaş…

 

Yetti be yetti artık… Bu ülkenin evlatları ölüyor. Canlarımız her gün Al bayraklı tabutlarda ülkenin dört bir yanına gönderiliyor, ateş tüm ülkeyi sarmış…

Bu millet tarih boyunca şehit vermiş bir millet. Şimdiye kadar cephelerde kaç bin şehit verdi sayısını bilen yok. Bu millet şehit vermeye asla yabancı değil…

Bu iş terörle mücadele olmaktan çıkmış artık. Karşımızdakiler PKK ile sınırlı değil, bunun böyle olduğu bilmek zorundayız. Türkiye bunun farklı bir şey olduğunu görmeli artık. Biz görmesek de onlar gösteriyorlar şimdi.

Bu son saldırılar göstermiştir ki Türkiye açık bir savaşla karşı karşıya.

 Türkiye savaşa gitmiyor adeta savaş Türkiye'ye getiriliyor… 

Durum bu kadar vahim… Evet, Türkiye, Irak'tan gelen açık bir tehdit altındadır. Saldıranlar Irak'tan geliyor, silahlar oradan geliyor, askeri talimatlar oradan geliyor. Koruyucular, patronlar orada. Dünyanın  öbür ucundan   gelip oraya yerleşenler parmağının olduğunu görmeyen var mı?,

 Öldürülen teröristlerin elinde kimin silahları çıkıyor  yakalanan silahlar kimin ..

 Bir gün sonra, üç gün sonra, bir hafta sonra kaç saldırı yaşanabileceğine, kaç askerin şehit olabileceğine, Yeni durumun şehirlere nasıl yansıtılacağını, nasıl bir toplumsal hezeyana yol açacağını bilen var mı? Türkiye'ye karşı örtülü değil açık savaş hali var.

Bu, terör sınırının aşıldığı, savaş haline geçildiği anlamına geliyor.

Önümüzdeki günlerde çok daha büyük saldırılar yapılmayacağının garantisini kim verebilir.

  Yıllardır şunlar konuşulmuyor mu? “Türkiye sınırına yakın yerlere yığınak yapanlar hangi ülkeler? ABD değil mi? ABD silahları, ABD/İsrail füzeleri değil mi Türkiye'yi bekleyen? Uzun süredir bu bölgelere yığınak yapılıyor. ABD'nin oradaki varlığını, Türkiye sınırlarında uçan helikopterler mi sanıyoruz? Anadolu'ya yönelen saldırıları yönetenler, silahların arkasındaki güçler ABD'ye ait unsurlar değil mi?

Türkiye'yi savaşa çekiyorlar. Belki bir batağa çekiyorlar. Bir hesaplaşma istiyorlar. Birileri istiyor. Bunlar doğru! Peki, bir ülke, bunu bilerek ne yapmalı?  

 Türkiye'ye karşı açılan savaşı, koalisyon ortaklarını, savaşın ardına gizlenen harita taslaklarını görmek zorundayız. Ve bu oyunu bozabilecek güçte olduğumuzu bilmeliyiz.

 

Ama bilmek yetmiyor uzatılan mikrofonlara karşı şaklaban kesilip konuşmak için konuşanlarda bunu bilmeli bu mesele üzerinde politika yapılmayacak kadar büyük bir mesele olduğunu cümle âlem bilmeli. Ona göre hareket etmemiz lazım... Heyecanımızı kontrol etmeliyiz, acıları içimize gömmeliyiz. Ama gerçeklerin de farkında olmalıyız

 Tüm Şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum…

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.