Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Kocaman’ın yönetime resti

Torku Konyaspor Mersin İdmanyurdu deplasmanından puanla dönerse ligi büyük ihtimalle 7. sırada bitirecek. Rakip çok zor değil. Son 7 haftadaki mücadele sergilenirse rahat bir galibiyet alınır. Tek şart, ilerde Rangelov, O’nun arkasında da Hasan Kabze’nin olması. Diğer taşlar zaten oturdu. Maçla ilgili çok da söyleyecek bir şey yok.

Şimdi Akhisar Belediyespor maçının sonrasına gidelim. Aykut Kocaman’ın söyledikleri son derece önemliydi. Gelecek yıl takımda kalıp kalmayacağıyla ilgili önemli ipuçları verdi. Konya’da işini iyi yapan birçok spor gazetecisi var ancak soru sormayı sevmiyorlar. Bu yüzden hep eksikler. Yine soru soran tek gazeteci bendim ve Kocaman’a gelecek sezon için planlarını sordum. Hakkını teslim edelim. Aykut Kocaman değil Mesut Bakkal ya da Uğur Tütüneker gibi çapsız bir teknik direktöre sorsaydım aynı soruya, “1,5 yıllık sözleşmem var. Bu soru gereksiz. Tabi ki kalacağım” derdi. Ancak Kocaman, hiç lafı eğip bükmeden, kıvırmadan cevap verdi: “Şu anda konuşmak için erken. Türkiye’de iki haftada bile çok şey değişir. Bu yüzden şu an herhangi bir düşüncem yok”.

Aykut Hoca’nın devre arası transferi nedeniyle rahatsızlığını yakınlarına ilettiğini ve sözleşmesi olmasına rağmen seneye kalma konusunda tereddüt yaşadığını yazdığımda yöneticiler homurdandı. “İlla sözleşmeyi mi gösterelim. Hoca bir yere gitmiyor” diyorlardı. Şimdi bu açıklamayı nereye koyacağız. Aykut Kocaman realist bir kişi. Konyaspor yönetimi ise hayalperest ve romantik. Günlük yaşıyorlar. Bana sorarsanız bu açıklamanın sebebi, yönetimin Aykut Hoca’ya hiçbir şey sormadan izleme çalışmalarına başlamasıdır. “Siz bana sormazsanız ben de sözleşmeyi çöpe atar giderim” demek istiyor. Eğer Gençlerbirliği maçından sonra teknik direktör konusunda bir açıklama yapılmazsa Aykut Kocaman gidecek demektir. Bakalım, ne olacak?

Önceki ve Sonraki Yazılar