Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

KOCAMAN İSTİFA ETMELİ!

Hafta boyunca yine Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe ile anlaştığı haberleriyle uğraştık. Yine Kocaman ağzını açmadı. Sustu. İkrar etti. Konyaspor'un hocasıyken Fenerbahçe ile görüşüp anlaştı. İşin garip tarafı; ne yönetim ses çıkarıyor ne taraftar. Konyaspor'un haysiyeti söz konusu halbuki.

 

İş, kupada finale çıkılması halinde Kocaman’ın istifa edeceğine kadar gitti. Yine ses çıkmadı. Bir teknik direktör bir camianın, kulübün, yönetimin üzerine bu kadar çıkamaz. Geçen sene başarılı oldu diye herşey bu kadar sineye çekilmez.

 

Ne Kayseri maçı, ne ligde kalan haftalar ne de kupada finale çıkılması umurumda değil. Zaten Kayseri maçında bir kez daha gördük ki, Konyaspor'un başarısı falan Kocaman’ın umurunda değil. Kasımpaşa’yı yenerse gelecek sene hocası olacağı takımın karşısına çıkmamak için ne yapacağını düşünüyor. Takımın ne oynadığı belli değil. Bir tane düzgün pozisyon bulamadan maçı bitirdiler. Futbolcular ligi kafada bitirmiş. Oynuyor gibi yapıyorlar.  Seneye ne yapacaklarını düşünüyorlar. Bu yüzden Aykut Kocaman Konyaspor'un umurunda olmamalıdır.

 

Konyaspor yönetimine sesleniyorum: Eğer hoca size kupada finale çıkılırsa istifa edeceğini söylediyse ya da Fenerbahçe’den size bir talep geldiyse hemen görevine son vermeniz gerekir. Hem de bir kuruş tazminat ödemeden. Çünkü bir kulübün hocasıyken, sözleşmesi devam ederken başka kulüple anlaşmak “futbolun yüz kızartıcı suçu”dur. Aslında kendisi istifa etmeli ama yönetimin kendisinin yaptıklarını,  anlatamayacağı ve taraftarın yönetimi suçlayacağını bildiği için bunu sonuna kadar kullanıyor. Bunları ben yazarken yüzüm ekşidi, işin tam göbeğinde olanlar nasıl hazmediyor, anlaması güç gerçekten. Daha önce hatalarını eleştirmeme rağmen bu konuda sonuna kadar yönetimin arkasında dururum.

“Daha Kasımpaşa maçı var. Neden böyle yazıyorsun?” diyecekler olduğunu da biliyorum. Merak etmeyin; Konyaspor taraftarı o maçı hocasız da kazanır. Önemli olan final. Rakiple bu kadar adı çıkmış bir teknik direktör ile nasıl çıkılacak o maça?

Bu arada; ben aylardır Aykut Kocaman’ı Konyaspor'u yerinde saydırdığı için eleştirirken beni nifak sokmakla suçlayan, Hoca’yı ölümüne savunan bazı gazeteciler; siz de seneye hocayla beraber İstanbul'a gidersiniz artık. 

Önceki ve Sonraki Yazılar