Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

İzlanda’da da kim?

Konya, Eylül ayının başında belki uzun yıllar boyunca bir daha göremeyeceği bir milli coşkuyu yaşadı. Letonya ve Hollanda maçları Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ve Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan’ın da destekleriyle Konya’ya verildi. Çünkü Konya bunu hak ediyordu. Türkiye’de bir çok büyük şehir hala stadyum inşaatlarıyla uğraşırken Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek zor da olsa kendi imkanlarıyla harika bir stadyumu Konya’ya kazandırmıştı.

            Letonya maçında Konyalı vatanseverler öyle güzel bir görüntü sergiledi ki; sonuçta üç puan gelmese de Hollanda maçı için oyuncular arkalarında büyük bir güç olacağını görmüş oldu. Nitekim o maçta atılan 3 golün mimarı futbolcular kadar milli takım taraftarıdır.

            Keşke o gece hain terör örgütü askerlerimizi şehit etmeseydi de coşkumuz doruklarda kalsaydı.

            Bursa’da oynanacağı açıklanan İzlanda maçının Konya’ya verilmesi tamamen Konyalı milli takım taraftarının büyüklüğüne karşı jesttir. İnşallah Çek Cumhuriyeti maçını da kazanırız ve Konya’daki bu dev maç coşku içinde oynanır. O coşkuya ve oyuncuların taraftarla oluşturduğu sinerjiye kim dayanabilir? İnşallah iyi şeyler olacak.

            KONYASPOR ÇOK İYİ YOLDA

            Ve Konyaspor... Çalkantılı bir haftanın ardından Trabzonspor galibiyeti tüm Türkiye’nin gündemindeydi. Ağırlıklı olarak Süleyman Abay’ın hataları konuşulsa da Konyaspor’un deplasmanda kazanması ve 4. Sıraya yükselmesi harika bir gelişmeydi. İşte şimdi iç sahada Gaziantepspor’un yenilmesi çok şeyi değiştirecek. Başkan Ahmet Şan’a “hepimiz işimizi yaparsak ligi 4-8 arası bir sırada bitiririz” diyen Aykut Kocaman bu galibiyetle çok önemli bir başarının adımını atmış olabilir.

            Taraftarlar da büyük bir organizasyon yapacak. Stadyum dolarsa Torku Konyaspor’un önü açık. 

Önceki ve Sonraki Yazılar