İllüzyon izletiyorlar…

Seydişehir Müsiad Şubesinin organize ettiği ilk konferansının ilk konuğu ve konuşmacısı Genç Gazeteci Mehmet Akif Ersoy’de konuşmacı olarak ‘Arap Baharının Kamera arkası’  konulu konferans sonunda bölgede, gelişmelerle alakalı reeli yakaladım.

İslam coğrafyasında ve ülkemizde bir asırdır yaşatılan illüzyonun farkındayız ancak üretilen yeni illüzyonlarla bizlere hem eskiyi unutturuyor hem de yeni senaryoları ile gerçeği saptırarak bizleri birbirimize düşürüyorlar.

Libya, Mısır, Suriye, Irak, Filistin , Katar , Yemen , Bahreyn, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi sıcak bölgeyi dolaşarak   şu tespiti yapan  Ersoy, “Bölge’de hiçbir gücün İslam’la yada şeriatla bir sorunu yok, ABD’nin amacı  bölgede siyasal İslam’la sorunu var. Şeriatla sorun olsaydı Suudi Arabistan ile sorunu olurdu.

Televizyonda gördüğünüz her şey bir illüzyondur. Gazeteler Televizyonlar, dünyanın her hangi bir ülkesinde neyi nasıl aktarmak istiyorlarsa öyle aktarıyorlar.” dedi

İsterseniz orta doğuda halkı Müslüman ülkelerde   yaşanan   bu   dehşetin arkası  biraz   irdeleyelim.Osmanlının  imparatorluğunun yıkılması ile   cetvelle   sınırları  çizilen ve 27 devlete   ayrılan bölgenin başına   hep akraba  ve  adı   Müslüman olan    zamanın Firavunlar, Nemrutlarını, Şeddatlarını  aratmayacak kıralar  getirilerek  yüz  yıllardır  bu ülkenin yer altı kaynakları sömürdüler.  Yetmedi     insanları  hunharca öldürüldü,  kadınlarının ırzına geçildi, çocukları babasız  kaldı ülkelerin  zenginlikleri  talan edildi.  

Yakın zamana  kadar  halkına  her  türlü  zumlu  reva   gören   şeytanın  uşağı  Saddam, Kaddafi, mübarek, Zeynel Abdidin, Eset gibi zalimleri  kullanarak  devam eden  bu zulme  karşı     uyanmaya  başlayan halklar için    yeni  oyunlar   kurulmaya   başladı…   

İkiz  kule senaryosunun ardından  teröristlerin  elinde  kimyasal  silah  vardır  diyerek   ırak’a    girdiler.   Sonrası   malum  arap baharı   adı altında  bölge  halkını  ayaklandırdılar    arkasından mezhep, meşrep,  din,   aşiret,  kabile,  kavgaları  ile  bu  ülkelerde yüzyıllar  boyu devam edecek    çatışmaların fitili ateşleyerek kan   gölüne  çeviriyorlar.. 

Bugün dünyada 100 Müslüman öldürülüyorsa bunun 90’ı yine Müslümanların kendi aralarındaki çatışmalarda ölüyor… Yani Müslümanın katili Müslüman….

Dün  el kaide    vardı bu gün   Bako haram, İşid, Deaş….  Müslüman  kılıklı  emperyalist   uşağı  örgütler ,  halkı  Müslüman olan ülkeleri kan gölüne  çevirerek  güya   insan hakları savunucusu  batı ve ABD  muhtaç  pozisyona  getirmekteler.

Ortadoğu da böyle  bir  tablo  var iken ülkemizde  neler oluyor…  Bu ülkelerde yaşanan bu  mezhep  ve meşrep savaşını    Türkiye’ye  taşımaya    çalışan  emperyalistler    olanca  gayreti ile  çalışmakta…

Nasıl mı şöyle bir etrafınıza bakın Allahın Türkiye’deki Müslümanlara nasip ettiği iktidarı hoyratça kullanan Müslüman gruplar ne yapıyorlar…  Bu nimeti gereği gibi kullanıyorlar mı yoksa bir birini yok etmek için fitne ateşimi yayıyorlar…

Şöyle etrafınıza bir bakın camilerdeki kürsülerde, cami önünde bekleyip namaz kılmayan ve niçin namaz kılması gerektiğini bilmeyen grup dururken,    kürsülerde namaz kılan cemaate şucu, bucu diyerek azarlayan konuşmaları içimiz  kanayarak dinlemek zorunda kalıyoruz.  

 Güya  İslami  toplantılarda, konferanslarda  konuşmacı olarak katılan  gerek organizatör   gerek konuşmacılar  sanki   sokaklarda     fuhuş  yaşı 16 ya  düşmemiş,  uyuşturucu   ilkokula kadar inmemiş,  boşanma  oranları  hiç  yok, camiler  gençlerle tıka basa  doluyor,   zekat verecek kimse  kalmamış , her yerde adalet hüküm sürüyor,   kadınlar  toplumdaki hak ettiği yeri almış baş tacı yapılıyor, şirk   ve küfür adına   hiç emare   gözükmüyor, sadece   Allaha   kulluk yapılıyor…..     “sen şucusun , ben bucuyum”  gibi şeytani  oyunların oyuncağı  olmak için  birlik ve beraberliği zedeleyici  söylemler ile   bu ülkeyi  çatışma   bölgesi   olan  orta doğuya  çevirmek için  tüm gayreti  ile  çalışma  yapıyorlar  …   Güya İslami çalışmalara hizmet ettiğini zanneden birileri de buna alet oluyor  hizmet e diyorlar..

Buradan ilan ediyorum Müslümanların vahdetini bozmak için söylenen  her türlü söylem şeytanidir…  Bunları dillendirenlerin tipi, şekli kılığı ne olursa olsun şeytana uşaklık eder, sonuç itibari ile  hepsi emperyalistlerin    kurduğu   oyuna  hizmet etmiş olur.

Ey   Rab’bim!  Bu oyundan   bizleri   koru   ilk önce  kendi nefsime ve tüm Müslümanlara   ümmet  bilinci vahdet   bilinci nasip  et  birliğimizi  dirliğimizi bozan şeytanların oyununu  boz ve  bizleri  onlara  oyuncak etme...     

  

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.