Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Aykut Kocaman kalacak mı?

Torku Konyaspor’un Osmanlıspor ile oynadığı hazırlık maçını izlemek üzere stadyuma gittiğimde basın tribününün kapısını kapalı görünce şaşırdım. Hemen bir görevli beni protokol tribününe çağırdı. Hazırlık maçı olunca “eh, normaldir” deyip çıktım. Tüm tribünde iki kameraman ve Anadolu Ajansı muhabirlerinden başka kimse yoktu. Yönetim üşümemek için locaya kaçmış. Biz de muhabirlerle, başkanların oturduğu koltuklarda oturmanın keyfini çıkardık.

Hazırlık maçına bile yaklaşık 5 bin kişi giden büyük Konyaspor taraftarını hayranlıkla bir süre izledikten sonra sahadaki kadroyu incelemeye koyuldum. Osmanlıspor PTT 1. Lig’in güçlü takımlarından biri. Kadroları da sağlam. Milli maç arasında hazırlık için doğru bir takım seçilmiş. Gerçi Melih Gökçek’in Tütüneker ‘i neden getirdiğini anlamadım ama neyse. Kendine kötülük yapmak isteyeni rahat bırakacaksın.

Konyaspor’un kadrosu beklediğimden daha yedek ağırlıklıydı. Aykut Kocaman neredeyse tamamen yedek ve genç ağırlıklı bir 11 ile sahaya çıktı. İlk yarı orta saha mücadelesi şeklinde geçse de Mehmet Uslu’nun facia olduğu dönemlerde neden oynatılmadığı merak edilen Özgür Özkaya iyi işler yaptı. İnceman “hazırlık maçında neden ben oynuyorum” der gibi ortada gezip durdu. Bu yüzden Recep orta sahadan çok fazla top alamadı. Vedat Bora’nın hem hırsı hem de oyuna katkısı dikkat çekiciydi. Fakat en göze batan oyuncu, lig maçlarında amatör bir görüntü sergileyen Kenan Özer oldu. Zaman zaman kanatlarda bazen de gol bölgesinde etkili olmaya çalıştı. Sahanın her yerinde Süper Lig oyuncusu olduğunu ispatlama çabası içindeydi.

Ikinci yarı Kocaman 7 oyuncu birden değiştirdi. Uğur Tütüneker de Erdal ve Muhammet Reis ile denge kurmaya çalışsa da oyunun tüm hakimiyeti Konyaspor’a geçti.

Bu maçın tek önemi yedek oyuncuların, neler yapabileceğinin biraz olsun görülmesiydi. Takım rahatladıkça Bu oyuncuları daha çok sahada göreceğiz ama taraftarın bu sıralar en çok merak ettiği konu Aykut Kocaman’ın gelecek yıl takımda  kalıp kalmayacağı. Başkan Ahmet Şan’ın gelecek yıl için izleme çalışmaları yapıldığı yönündeki açıklamasından haberi olmadığını, yani sadece açıklamadan değil bu izlemelerden de haberi olmadığını söyleyen Kocaman,sanki gelecek yılı değil sadece bu sezonun sonunu düşünüyor gibi.

Yönetim kalacak mı o da belli olmadığı için düşünmemek de haklı. Biz de biraz kulağımızın üzerine yatalım. Bekleyelim, görelim.

Not: Konyaspor yönetimi hiç kendinden beklenmeyecek bir profesyonellik göstererek internet üzerinden Konyasportv kanalını açtı. Yapan arkadaşları tanıyorum, iyi niyetliler ancak ilk yayınları hiç de iyi izlenim bırakmadı. Konyaspor önce stadyumdaki üç kuruşluk internet sorununu çözsün sonra yayın işine girsin bence. Geliştirme niyetleri yoksa düzgün yapana kadar canlı yayın yapmasalar daha iyi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar