İhsan Özkaşıkcı örnek ilköğretim okulumuz

Açılışından bu günlere kadar on binlerin üzerinde pırıl pırıl, cıvıl cıvıl,  geleceğimizin teminatı ciğerparemiz çocuklarımızı eğitim ağına alıp mezun eden o günlerin küçük, bu günlerin büyükleri vatan sathında çeşitli mesleklerde görev almışlar, hatta devlet adama bile olmuşlardır.  Övünüyoruz.

       ***

       Bu örnek Okulumuz eğitim alanında kırdığı rekorların verdiği enerji ile 20l4 yılına başlamış bulunuyor. Kutluyoruz. Elbette geçmiş gelmiş, emekli olmuş, hatta hayata gözlerini yummuş ebediyetin kutsal yolculuğundaki Öğretmenlerimizin de ruhlarını dualarımızla yâd ediyoruz.

       ***

       Hayatta kalan FATMA BAYRAKCI ve ÜMİT SÜRMELİ gibi daha başka hocalarımıza da mutlu yaşantılar diliyor varlıkları ile övünüyoruz. Burara konumuzla ilgili bir parantez açıp, geçmişte yaşadığımız önemli bir anımız var sizlere iletmeden geçemeyeceğim.  Örnek Okulumuzun arsası vaktiyle Devlet Demir Yollarının kullanım sahası dışında kaldığı için dokuzyüs altmışlı yıllarda yani elli beş sene önce OKUL İÇİN KULLANILMAK şartı ile Belediye bırakılmış idi. Bunu biliyorduk. Halen ikamet etmekte olduğum sitenin balkonu ile karşı karşıya olduğu için arsanın başına gelecekleri iyi biliyorum, Arsa bu şartlı tapu kaydına göre Okul inşaatı için tahsis edilmiş olmasına rağmen Belediyenin aldığı bir encümen kararına göre Belediye çalışanlarını ev sahibi yapmak üzere yeni bir karar alındığını haber aldık. Mahalle erkânı ile birleşerek ben âcizaneler de Basın mensubu sıfatı ile ŞAHA KALKTIK Okul için ısrar ettik, tezimizi Belediyeye kabul ettirdik, Konyalı hayır sahibi İHSAN ÖZKAŞIKÇI merhum ağabeyimiz karşımıza çıktı yeğeni “ Allah selametler versin Mimar ALİ CENAP beyefendi himmeti ile Okulun temeli atıldı ve bu günlere gelindi.

       ***

       Bu günlere gelindi lakın uzaktan yakından kulaklarımıza gelen bazı temenniler var. Bu temenniler yabana atılacak cinsten değil. Okulun giriş çikış kapılarına bakan Meçulasker Caddesi ile Altıntop Sokağı ÇİFT YÖNLÜ TRAFİĞE açıktır. Bu dar yolların her iki tarafı da gece ve gündüz sıra sıra arabaların park yeridir.   Sabah öğleyin ve akşam ikili eğitim dolayısıyla on iki metrelik bu sokaklarda Trafiğin yoğunluğu artı Okul servis arabalarının kural dışı karmaşası artı,  çocuklarını özel arabası ile getirip götürenlerin kalabalığı arasında zilin çalınıp sokağa fırlayan sabırsız yavrularımıza kontrolsuz atlayışları her gün devam etmektedir.

       ***

       Allah korusun feci bir felaket başımıza geldikten sonramı çare aranacak. Bundan evvel de yazıldı çizildi.  Bu yolların tek yönlü Trafiğe açılması için. Temenni edildi.  Ve ediliyor. Bu bir.  İkincisi SAYIN MERAM BELEDİYE BAŞKANIMIZ FATMA TORU hanımefendi nazarı dikkatine arz ediyoruz.  Bu örnek Okulumuzun üç cephesinde İKİŞER ADET Ağzı açık ÇÖP TOPLAMA TANKLARI VAR.   Okul dâhil bütün mahalle insanları o ilkel tesisten çıkan kokulardan ve sineklerden rahatsız.  Enerjik potansiyelinizden oranında ıslahını bekliyor ve üstün saygılarımızı sunuyoruz.

                                                -----------------------------------------------

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.