İçimizde daha ne kadar fetöcü, darbeci, hain var?

15 Temmuz darbesine karşı kahramanlık destanları yazan milletimiz darbe sonrası izlediklerini ve gördüklerini  düşündükçe darbe tehlikesi geçti mi? sorusuna salim bir kafayla   geçti demesi çok zor..

Darbe sürecince yaşananları kısaca şöyle bir zihnimizden geçirdiğimiz zaman, insanın dehşete düşmemesi mümkün değil.

 İsterseniz   gördüklerimizin  duyduklarımızın bazılarına    kısaca   bir göz  atalım ..

Ülkenin başkomutanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan darbe olduğunu eniştesinden öğrendiğini söylüyorsa…

Cumhurbaşkanı’nın hemen yanı başında olan 6 yaverinden 5’i darbeci fetö terör örgütünün üyesi çıkıyorsa, Başkomutanı korumakla görevli  Muhafız Alayının yüzde 90’ı başkomutanı öldürmek için hazırlık içinde ise…

 Bu Ülkenin   başbakanı Bir Korgeneral, “Darbe oluyor, havada darbecilerin uçakları var bunları hemen vurun” emrine   karşı , “Sözlü emir olmaz, yazılı emir isterim” diyebiliyorsa..

Başbakan ve bakanlar neler olduğu anlamak için emekli olmuş eski Genelkurmay Başkanı arayıp bilgi almak zorunda kalıyorsa..

Binlerce ajanın çalıştığı Milli İstihbarat Teşkilatımızın, darbe olacağını, darbe günü elemanı olmayan bir binbaşıdan öğreniyorsa ,Darbe ihbarı aldıktan  sonrada haberi kesinleştirmek için darbenin başlamasını bekliyorsa ve darbe  haberini  bağlı olduğu Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a haber vermiyorsa..

 Ülkenin Emniyet ve Güvenliğinden  sorumlu İçişleri Bakanlığımız, darbeyi darbe olduktan sonra fark ediyorsa..

Darbeyi haber alan Genelkurmay Başkanı odasında darbenin olmasını bekliyorsa..

Darbeciler ülkenin Genelkurmay Başkanı ve 4 kuvvet Komutanı’nı yarım saatte içinde derdest edip götürebiliyorsa..

Genelkurmay Başkanı’nın yaverlerinin tamamı ve özel kalem müdürü darbeci çıkıyorsa..

Fethullahçı hainler son iki Genelkurmay Başkanı’nı en güvenlikli odalarına cihaz koyarak sürekli dinliyorsa ve o başkanlar bunu 6 sene fark edemiyorsa..

 Bir düğünde   bulunan komutanlar karılarının telefonlarıyla darbeden haberdar oluyorsa..

60  bine  yakın  Fetöcünün BYLOCK   mesajlaşma programı ile aylardır darbenin nasıl olacağını ve neler yapılacağını tartışırken, istihbaratçılar bunu duymuyorsa..

Darbe imamı olduğu iddia edilen Adil Öksüz’ün son yıllarda 110 kez yurt dışına gitmesine karşı güvenlik ve istihbaratın ‘  Bayım sen ne yapıyorsun ve Nereye kime gidiyorsun? diye sormuyorsa..

Yakalanan darbe imamı Adil Öksüz’ün savcının tutuklama talebine rağmen iki ayrı hakim tarafından  aynı  dakikada serbest bırakılabiliyorsa.. vs…

İnsan ister istemez kendi kendine şöyle bir soruyu sormak zorunda kalıyor daha içimizde daha ne kadar fetöcü, darbeci, hain var?  

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.