HOCA, KONYA'NIN EVLADI, YENİ BAŞBAKANIMIZ

Yeni Türkiye'nin Başbakanı seçilen, Hoca, Konya'nın evladı, Konya Milletvekilimz, Dışişleri Bakanımız, Sayın Ahmet Davutoğlu Beyin Başbakanlık görevi, şehrimize, halkımıza, ülkemize, bölgemize, mazlum milletlere ve insanlığa hayırlı olsun.

   Allah (c.c)  yar, yardımcısı olsun, utandırmasın ve mahcup etmesin.

   Rahmetli babannesi de ne güzel duada bulunmuş: ''Oğlun ola, kızın ola. Oğlunla ordu, kızınla oba olasın. Koç koç oğlanların ardına düşe, dünyalar ayaklarına gele, herkes sana akıl danışa'' Allah hepimize nasip etsin bu ulvi duaları.

   '' Ortadoğu bataklık değil, insanlığı ayağa kaldıran, o aziz vahyin merkezidir. Hira'nın merkezidir,Zeytun Dağıdır, Kudüs'tür, Kahire'dir'' dedi.

   Pirkondu diye bilinen erenler diyarı Taşkent'in yaylalarında başlayan hayat yolculuğu, düşünce hayatımıza açtığı ufuklarla, sonra ülke ve siyaset alanına hizmetlerle devam etmiştir.

   12.Cumhurbaşkanı seçilen, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ak parti'nin kendisinden sonraki  Başbakan adayını açıkladı. 2007'de partinin cumhurbaşkanı adayını tarihi bir konuşmayla ''Kardeşim Abdullah Gül'' diyerek açıklamıştı.

   Sayın Başbanımız Erdoğan, Ak Parti'nin 21-08-2014 günü yapılan MKYK toplantısının ardından ''27 Ağustos'ta Ak Parti'nin Olağanüstü Genel Kurulu'na genel başkan adayı olarak girecek arkadaşımız Dışişleri Bakanımız, Konya Milletvekilimiz Ahmet Davutoğlu kardeşimdir.'' dedi.

   Sayın Başbakanımızın, insanımızı, bizleri çok duygulandıran  her iki sunumda da, ''Kardeşim'' ifadesinin kullanılması değerler topluluğunun ifadesidir. 'Kardeşim' ifadesi, sevginin, dostluğun, samimiyetin, hasbiliğin, vefanın, sadakatın, güvenin ifadesidir.

   Yeni Türkiye'nin yönetim kodu 3G yani 'Güçlü Cumhurbaşkanı, Güçlü Başbakan, Güçlü Kabine ' olacak. Bu kod'dan hiç kimse rahatsız olmamalıdır, 77 milyonun menfatine olacak bir kod'dur. Kimlerin rahatsız olacağı bellidir. Egemen-küresel dış güçler ve onlara destek verecek iç birlikcileri rahatsız olur.

   Geçmişte yaşanılanları hatırlayalım. Ülkenin kurumları üzerinden 1960-2002 arasında, bu ülkenin çocuklarına yapmadıkları kalmadı. Güçlü Cumhurbaşkanı, Güçlü Başbakan, Güçlü kabine bazı çevrelerin hiç istemediği bir durumdu. Geçmişte bu ve diğer kurumlar üzerinden istedikleri operasyonları yapmışlardı.

   Geçmişte bu ülkenin gençleri, çocukları kendi harman yerinde, dirgen, yaba, sopa yediler. 12 yıldır bu tüm gayret, çaba veçırpınışımızın nedeni kendi evimizde aynı duruma bir daha maruz kalmamak içindir.

   Sayın Ahmet Davutoğlu, tecrübeli, donanımlı, azimli, çalışkan, cesaretli, vefakar ve cefakar, dopdolu bir devlet adamıdır.

    Sayın Erdoğan ve Davutoğlu, 77 milyona hizmet etti. Fakat kendilerinin Konya ve Konyalıya ayrı bir sevgisi ve muhabbeti var. Bugünden sonra 24 saat yetmiyorsa 25. saati, 7 gün yetmiyorsa 8. günü, 31 gün yetmiyorsa 32.günü bulmalıyız.

   Sayın Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanımız olması Konya ve Konyalının omuzlarına yeni bir yük ve sorumluluk yüklemiştir.

   Kurumlarımız, Belediyelerimiz ve Teşkilatlarımız vites yükseltmeli. Süratını, performansını, ivmesini artırmalı. Konya için yüzlerce yeni proje üretmeliyiz. 

   Yıllardır Konya olarak Sayın Davutoğlunun arkasında ve yanında olduk. Sağolsun kendiside her zaman Konya ve Konyalının yanında ve içerisinde oldu. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum