Hız tutkusunun ifadesi: Renault Sport R.S. 01

Hız tutkusunun ifadesi: Renault Sport R.S. 01

Renault Sport R.S. 01 nasıl bir otomobil? Aracın sahip olduğu teknik özellikler neler? Kaç beygir? kaç KM hıza ulaşıyor? Dayanıklılık Şampiyonası'na katılacak mı? Uzmanlar Sport R.S. 01 için ne diyor?

Renault Sport R.S. 01 nasıl bir otomobil? Aracın sahip olduğu teknik özellikler neler? Kaç beygir? kaç KM hıza ulaşıyor? Dayanıklılık Şampiyonası'na katılacak mı? Uzmanlar port R.S. 01 için ne diyor?

Göz alıcı bir tasarım ve sıra dışı performansa sahip bir yarış otomobili olan Renault Sport R.S. 01 ile Renault, motorsporlarına eşsiz tutkusunu yeniden vurguluyor. Renault Sport R.S. 01, konsept otomobiller dünyasından ilham alan tasarımı ve kusursuz aerodinamisisayesinde markanın sportif DNA’sının son derece sıradışı bir ifadesi. Aracın sahip olduğu teknik özellikler, Renault Sport deneyimini en üst düzeyde yansıtıyor. 1.100 kg’nin altında ağırlık sunan karbon monokok gövde ve 500 bg’den fazla güç üreten motoru sayesinde 300 km/s’lik azami hıza erişme kabiliyetine sahip. RenaultSport R.S. 01, 2015 yılından itibaren yepyeni bir şampiyona olan Renault SportTrophy’de ve Dayanıklılık şampiyonalarında World Series byRenault’nun yıldızlarından biri olacak.

Laurensvan den Acker, Renault Endüstriyel Tasarım Direktörü: Bu göz kamaştıran silueti yaratırken, aerodinamizm ve performansı da gözönünde bulundurarak konsept araçlar dünyasından esinlendik. Renault Sport R.S. 01, konsept görünümünde süper bir yarış otomobili!

İlk görüşte heyecan yaratan Renault Sport R.S. 01 otomobili dünyanın en verimli GT yarış otomobillerinden biri olmak üzere tasarlandı. Tasarımcılarının kağıt üzerindeki her bir darbesinde, gövde hatlarında ve detaylarda iki hedef gözetildi: Renault Sport R.S. 01’i ikonik bir Renault otomobil haline getirmek ve aerodinamik verimlilik arayışını gözardı etmeden performansı artırmanın yollarını aramak.
Renault Sport R.S. 01’in teknik özellikleri, sahip olduğu göz alıcı tasarım ile aynı düzeyde. Sürücü için etkin koruma sağlayan karbon monokok gövde sadece 1.100 kg’lık ağırlık yaratıyor. Merkezi arka konuma yerleştirilmiş olan Nismo V6 3.8L twin-turbo motor 500 bg’den fazla güç üretiyor ve yedi vitesli sıralı Sadev vites kutusu ile birlikte kullanılıyor. Renault Sport R.S. 01, karbon frenleri ve özel Michelin lastikleri ile Renault Sport Technologies’in tüm teknik uzmanlığını bünyesinde barındırıyor.
40 yıldır motor sporları etkinlikleri düzenleyen Renault Sport, Renault Sport R.S. 01 ile yepyeni bir safhaya geçiş yapmış oluyor. Renault Sport R.S. 01 Renault SportTrophy şampiyonasında da yarışacak ve 2015’ten itibaren World Series byRenault’da yer alacak.

PatriceRatti, Renault Sport TechnologiesCEO’su: Renault Sport R.S. 01, Renault’nun motor sporlarına tutkusunu sembolize eden sıra dışı tasarıma sahip bir yarış otomobili. Aracın sahip olduğu göz alıcı hatlar bu sıra dışı otomobilde büyük bir tutkuyu yansıtıyor. Bu da Laurensvan den Acker’in ve ekibinin taşıdığı tutku sonucunda mümkün oldu. Otomobilin gövdesinin altında Renault Sport Technologies’in en yeni sistemleri bulunuyor. Hedef hem sürücüye hem de izleyenlere heyecan dolu anlar yaratacak ileri düzeyde performans elde edebilmek. Eğer Renault Sport R.S. 01’i birkaç kelime ile özetlememiz gerekseydi şu ifadeyi kullanabiliriz: bu araç Renault DeZir’in güzelliği ile Formula Renault 3.5’in performansının birleşimi!”
 

 

 

 


 


 

 

Otomobil