Hayırların Fethi Şerlerin Def’i İçin…

Bugünlerde herkes seçimi, seçim sonuçlarını, gelecek senaryolarını konuşuyor.

Önümüzdeki günlerde de malumdur ki en çok bu konular konuşulacak. Uzun bir süre siyasetin etkisinde kalacak gibiyiz. Bu konuda söyleyecek çok şey var ama bir yandan da söyleyecek hiçbir şey yok.  Söylesek de değiştiremeyeceğimiz gerçekler, itiraz etsek de anlamlandıramadığımız ittifaklar, kızsak da başa getirdiğimiz adamlar ve sonuçta kimilerine göre kaybedilmiş kimilerine göre de kazanılmış bir seçim var.

Söz konusu milletse her ne iyi olacaksa onun tarafında durmak lazım diyor bu konuda işin ilmini ve icraatını bilenler varken sessiz kalmayı tercih ediyorum.

Kula bela gelmez hak yazmayınca, hak bela yazmaz kul azmayınca sözü nereden gelir, kim söylemiştir bilmiyorum. Araştırmadım da ama şöyle bir bakınca fazlaca güzel fazlaca doğru olduğunu görebiliyorum. Türkiye’nin bundan sonraki süreci için bakalım Mevla’m neyler neylerse güzel eyler deyip buraya bir nokta koyalım.

Bitmeyen Sınav Stresimiz

Haftaya LYS sınavı yapılacak…

Malum olan ise binlerce gencin bu sınav için yıllarını vererek çalıştığı gerçeği. Sene başından beri ter döken, iyi bir üniversiteye yerleşmek için çabalayan arkadaşlarım umuyorum hedefledikleri yerlere Allah’ın izniyle geleceklerdir. Bundan sonra yazılanları bu sınavların her aşamasına çok kez girmiş birinden tavsiye olarak değerlendirmeniz ricamdır.

Etrafımda, yakınlarımda gördüğüm müthiş bir sınav heyecanı!Heyecan zaman zaman güzeldir lakin fazlası işin tadını kaçırır. Heyecan faktörü yüzünden kaybetmek ise sizin için yıkım olur. Dikkat, motivasyon gibi terimlere odaklanmak yerine heyecan gibi bir yılana sarılmayın lütfen. Aranızda bunun sizinle bağlantılı olmadığını elden gelen bir şey olmadığını iddia edenler olacaktır ama doğru değil. Heyecan kontrol edilebilir bir şeydir. Her insanda olan bir duyguyu kendiniz için koca bir engel haline getirmeyin. Yapmazları yapar, olmazları olur okursanız 1 senenizi uçurumdan aşağı atmış olursunuz ki emeklerinizin boşa gitmesini hiçbir şekilde istemezsiniz. Aklınızı başınıza devşirerek sınava girin, "tüm varlığınızla sınavda olun ve siz sorulardan DEĞİL sorular sizden korksun."​

Sınava az kalmış olsa da kendine inanmayan, kendisinden bir şeyler olmayacağını düşünen arkadaşlarım… Bu ülkede o kadar “hiç” adam o kadar çok şey oluyor ki sizlerden neler olmaz. Biraz sıkı çalışma ve biraz kendinize inanmayla iyi yerlere gelebilecek profiliniz varken neden kaybeden taraf olasınız? Her şeyin elinizde olduğunu unutmayın. Arayan her şeyi bulur. Siz başarmak için gerekli şartları sağlayın. Ve siz de gereksiz streslerin kurbanı olmayın.

Sınava bu kadar az zaman kalmışken belki de yapılacak en güzel şey, şimdiye kadar yaptıklarınız için kendinize güvenmek ve gidip bir Fetih Suresi okumak. Hepiniz ve hepimiz için hayırlar feth şerler def ola. Amin…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.