Ahmet Davutoğlu ne dedi?

    AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde 'balkon konuşması' yaptı. Davutoğlu AK Parti'nin destan yazdığını ve seçimlerde birinci parti olduğunu vurguladı. Davutoğlu, 'Diğer partilere mesajımız şudur. Küçük hesaplarla zafer üretmeye kalkmasınlar.' dedi. Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

‘’ Size Ağrı'dan Ilgaz'dan Uludağ'dan selamlar getirdik. Selam olsun ülkemizin her köşesine, her ırmağına, her dağına, her ovasına. Bu balkondan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Onlara da selam olsun. Allah onlardan, onların iradelerinden razı olsun. Bu balkonu bir demokrasi makamı yapan cumhurbaşkanımıza da selam olsun. 

En büyük teşekkür milletimizedir. Aziz milletimizi bu seçim gününde tebrik ediyorum. Sandığa gidip oy kullanan, irade beyan eden her aziz vatandaşımıza selamlarımı, saygılarımı sunuyorum. AK Parti hareketi 13 yıldır tek bir şeyin davasını verdi, o da milli irade.

Biz milletten geldik, kaderimiz milletin kaderidir. İkinci teşekkürüm Ak Parti teşkilatlarına. Bir ahlak abidesidir Ak Parti hareketi. Nice çetin yolculuklardan zaferle çıktık. Şimdi de hamdolsun 11. Seçimin de birinci AK Parti’dir. 

Ya Allah diyoruz. Bu gece tekrar bismillah diyoruz. Hamdolsun büyük başarılara imza attık, daha büyük başarılar bizi bekliyor. Bir an durmayacağız, bir an bile milletten ayrı düşmeyeceğiz. Nefesi kesilir mi diye bekleyenler bilsin ki bizim için dönemler değil asırlar önemlidir.

Herkesin bilmesi gerekir ki  AK Parti bu seçimin galibi ve birincisidir. Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır. 76 ilde vekil çıkardık. 6 bölgede birinci olan parti AK Partidir. Türkiye’nin omurgası AK partidir.

Bu seçim zorlu bir süreçten geçen bir seçim oldu. Paralel yapılar AK Partiyi zaafa düşürmek istediler. Her ne surette olursa olsun aynı şeyi söylüyoruz. Bu seçim sonuçlarıyla Hayırlar feth ola, şerler defola. Birliğimiz, beraberliğimizi daim etsin. Buradan diğer partilere mesajımız şudur. Küçük hesaplarla zafer üretmeye kalkmasınlar. 

Bir mesajım da gönül coğrafyasına. AK Parti var oldukça sizin meseleniz bizim meselemizdir. Karşımızda geniş bir cephe oluşturmuş olabilirler ama adalet demeye devam edeceğiz. Hak davasını yüceltmeye devam edeceğiz.’’ Dedi.. 

    7 Haziran da oy veren kardeşlerimizden %10 kesim sandık da istikrarsızlığa, belirsizliğe oy verdi. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Yine bize uykusuz geceler, esmer geceler düştü.

    Konyalı hemşerilerimizin %10 u sandık da Akparti’ye oy vermedi. Hemşerisi, Konya’nın evladı olan Davutoğlu’ ndan oyunu esirgedi. Geçmiş de başbakan çıkarmış olan şehriler hemşerilerini her zaman desteklediler.

    Aklıma  Rahmetli Özal’ın son seçimleri geldi. Yüzlerce alanda binlerce hizmete imza atmıştı. Kendine yapılan hizmetleri takdir eden, hizmet yapanlara karşı vefasını sürdürenler yanında, bir kısım insanımız.da yapılanları görmezden gelip Anavatan’ı ve Özal’ı ağza alınmaz ifadelerle eleştiriyordu.

    Kendi kendime, ‘’EYVAAAAH!  Bu insanlarımız sandık da bir çılgınlık yapar da  istikrarsızlığa oy verirse bu günleri halk olarak mumla ararız.’’ demiştim. Rahmetli Özal’dan sonra 1991 den 2002 yılına kadar ülkemiz koalisyon hükümetleri ile yönetildi.

    Bu tarihler arasın da 1994 ve 2001 yılları olmak üzere iki büyük ekonomik kriz yaşadık. O on yıl rahmetli Özal’ı ve partisini çok aramıştık. Hepimiz aynı geminin içerisinde olduğumuzdan o tarihlerde gemide delik açanlar yüzünden hepimiz ıslanmıştık.

    Elde ki armut dalda ki armuttan daha iyidir. Elde ki armut u dalda ki armut a tercih etmemek gerekirdi.  Dalda ki armut u el götürür, yel götürür, sel götürür. Midyad’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmamak gerekir.

    Geçmişte bu ülke koalisyonlardan çok çekti. Koalisyonlar da demokrasinin gereği olarak bir çaredir demek bir aldatmacadır. Geçmişte ki koalisyon hükümetlerinin ömrü ortalama 16 ay olmuştu. Koalisyon hükümetlerine dış güçler ve iç birlikçileri her zaman içerden müdahale etmiştir ve yıkmıştır.

    Allah (cc) birlik, beraberlik, dirliğimizi ve kardeşliğimizi bozmasın, bozmak istiyenlere izin vermesin, bugünlerimizi aratmasın! Türkiye büyük bir ülke olarak sağ duyulu insanlarıyla bu günleri de atlatır.

    Hz Ali (r.a) "Şahsınıza yapılan kötülüğü affedin, milletinize yapılanı affetmeyin." 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum