Güneydoğu'da kimle savaşıyoruz?

Güneydoğu'da terör örgütü PKK'ya karşı başlatılan operasyonlarda Kasım 2015'den bugüne 728 terörist etkisiz hale getirilmiş, bir başka deyişle öldürülmüş.

Buraya kadar yazılanlar normal.

Keşke kimse ölmeseydi terör bitse güneydoğuda barış sağlansa insanlar evlerinde huzurlu bir şekilde yaşasalardı.

Peki, burada ölenler Kürtlerin haklarını savunan Kürt ırkından insanlar mı? Kesinlikle hayır.

 

Bugüne kadar etkisiz hale getirilen 728 teröristin 300'ünün yabancı kiralık katiller olduğu anlaşıldı...

Askeri yetkililerin bu açıklamaları sıradan bir durum gibi görülebilir, ancak kesinlikle sıradan bir durum değildir, bu olsa olsa Türkiye’nin güneydoğuda sadece Kürtlerden oluşan bir terör örgütüyle savaşmadığını PKK nın destekçileriyle de savaştığını, yani ABD, İngiltere, Fransa ve Rusya ile savaştığını göstermektedir.

Burada bu ülkelerin tetikçiliğini yapan Ermenilerden ve diğer Avrupa ülkelerinden bahsetmeyeceğim.

 

Bu durum tabiî ki insanın kafasını karıştırmaktadır. Ancak gerçekleri bilenler için kafa karışacak hiç bir şey yoktur.

Güneydoğu'da yaşananlarla ilgili olarak gerek terör örgütünün savaş baronları ve gerekse uzantısı siyasi parti yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarla bir arada düşünüldüğünde, bu durum çok normaldir.


Yinede bu durum biraz karışık olduğundan açıklamaya ihtiyaç vardır.

Suriye ve Irak'tan savaşmak için gelenler olabilir.

Ama Rusya, İngiltere, Fransa ve ABD den gelen bu yabancı katillerin etnik temelli gibi gösterilmeye çalışılan bir savaşta ne işleri var? Onu anlamakta güçlük çekiyorum.


Aralarında keskin nişancıların bulunduğu belirtilen ve para karşılığı PKK saflarında çatışan bu kişiler ve bölgemizde olup bitenlerin, bu doğrultuda değerlendirilmesi gerekmektedir.


Bölge insanları bu canilerin buraya niye geldiklerini, kimin menfaatine neye sahip olmak için savaştıklarını bilmesi gerekir. Asırlarca bir arada yaşamış bölge insanının, bundan sonra bir arada yaşamasını kimlerin neden istemediğini görmeli. Birde bu savaşın bir Kürt Türk savaşı olmadığını anlamalıdır.

 

Türkiye’yi bölme peşinde olanlar, bir arada kalıp birbirine tutunma derdinde olanları niye düşman görmektedir bunu da iyi bilmek gerekir.

Büyük acılarla dolu olan son yüzyıl boyunca dışarıdan gelip buraları karıştıranların sadece ve sadece kendi menfaatlerini düşündüklerini artık çocuklarımız bile biliyor. Ve işbirliği yapmak üzere çeşitli vaatlerle kandırdıkları kişi ve grupların tamamını kullanıp bir kenara attıklarını da...


Daha yakın zamanda da çeşitli örnekleri yaşanan bu gerçeğin bundan sonra değişmeyeceği de kesin.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.