Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

GOL MANYAĞI GEKAS

Dozunu iyi ayarlamak şartıyla keskin kararlar veren, spontane davranan yöneticileri seviyorum. Bazen pişman olsam da galiba ben de bu şekilde yaşadığım için söylüyorum bunu. Sonradan başımın ağrıyacağını bilsem de doğru bildiğimi söyleyip, yazıp geçiyorum.

Geçen hafta Torku Konyaspor’un orta sahasındaki üç oyuncusu da dökülmüş ve Rize maçını bu yüzden kaybetmişlerdi. Savunmada kritik hatalar yapan Vukoviç de dördüncü faciaydı. Mesut Bakkal iki net kararla başladı Akhisar maçına. Ali Çamdalı’nı kulubeye, Vukoviç’i tribüne gönderdi. Vukoviç kararında sonuna kadar haklı. Haftalardır oynamayan Kokaloviç ile aralarında büyük kalite farkı yok. Hatta dengesiz olsa da Koka, O’ndan daha hızlı.

Ali Çamdalı’nı kesmesi ise Mehmet Güven’in istikrarsızlığı nedeniyle fazla sert gibi yorumlanabilir. Neyse ki, M’Bamba çok enerjik oynayınca Güven’e fazla iş düşmedi ve Çamdalı’ndan boşalan yerde hücum gücünü arttıran Hasan Kabze forma şansı buldu. İkinci yarı, takım öndeyken oyunu rahatlatmak için yine Çamdalı’nı alması tam isabet oldu.  

Konyaspor’un ilk yarıdaki iyi mücadelesi ve pas trafiğini iyi oluşturması erken bir kırmızı kart getirdi. Djalma ile baş edemeyen Çağdaş kırmızı kartı görünce ev sahibi, büyük avantaj yakaladı. Bu avantaja rağmen ilk yarı Konyaspor’un çok pozisyon bulmamasına hiç hayıflanmadım. Gekas denen “Gol Manyağı” öyle güzel bir gol attı ki, Akhisar Kalecisi Oğuz Dağlaroğlu’nun “keşke bu maçta oynamasaydım” dediğine eminim.

Eminim çünkü bu adam gerçekten dünya kalitesinde bir golcü. İkinci yarı Gekas ve Djalma tamamen dağılan Hamza Hamzaoğlu’nun adamlarına “gol nasıl atılır” diye üç ders daha verdi. İki şuttan gelen iki topu da kaleci Oğuz göremedi bile.

Torku Konyaspor sezonun en kritik maçını kazandı. Antalyaspor ve Elazığspor kaybettiği için rakipler adına mucize olmazsa yeni çıktığı Spor Toto Süper Lig’de kalmayı başardı diyebiliriz.

“Mesut Bakkal’ın Uğur Tütüneker’den ne farkı var” ya da “bu yabancılar niye oynamıyor, bizim gençler bunlardan iyi” ve diyenlere 4-0’lık bu galibiyeti armağan etmek gerek. Lige yeni çıkmış bir takımın yapacağı en iyi şey ligde kalmaktır. Hem Bakkal, hem de Gekas ve Djalma’nın büyük katkılarıyla bu takım ligde kalıyor.

 

Twitter: @selmansel

Facebook: selman.akyuz

Mail: selmanselimakyuz@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar