Gençler göz kamaştırıyor

“Küçük beyinler isimleri, orta beyinler olayları, büyük beyinler ise sebep ve sonuçları tartışır ve değerlendirirler” deyimin gereği olarak bende bu hafta sonu yapılacak olan İlçemizin derneğinin genel kurulunda çetin geçeceğe benzeyen yarışı için adayların niyet ve projelerini yorumlayacağım.

Şuan itibariyle gördüğüm kadarıyla iki ayrı ekip aday ve yarışıyor. Yarışıyorlar diyorum çünkü genel anlamda bu iş bir hizmet yarışıdır ve kimseye baki olmadığı hiç kimse kendini bir diğerinden üstüm ve öncelikli göremez. Hele bu tür gönüllülük esasına dayalı sosyal faaliyet kapsamlı derneklerde işi samimiyetle istemek ve gereği için kendini hazır hissetmek çok önemlidir.

Gazeteme beni ziyarete gelen ve hem destek isteyip hem bütün hemşerilerimize bilgi aktarmamı isteyen “Genç İlçe Sevdalıları” grubunun duruşu ve mevcutları ile beni ziyadesiyle duygulandırdı. Bir kere gerek asil gerekse yedek listelerindeki isimlerin her biri çok samimi olarak ifade ediyorum ki prıl prıl genç ve idealist Karapınar Sevdalısı hemşerilerimizden oluşuyor. Ortak özellikleri olarak gözüme çarpan noktaları şöyle; birincisi her biri genç diyebileceğimiz 40 yaşlarının altında enerji ve heyecan dolular. İkincisi her biri halen toplum içerisinde ciddi yerlerde maddi manevi doyuma ulaşmış, kabul görmüş sevilip, sayılan ve kariyerli insanlar. Üçüncüsü ve en önemlisi benim için, hepside İlçemizi ve insanımızı çok seviyor ve hizmet borlarını ödemek gibi bir ideal sahibi ekip ruhunu taşıyan vaktini ve naktini seferber etmeye hazır Dernek yöneticisi adayları.

Kısacası fazla lafa ne hacet, benim tercihimi kazandılar, umarım genel kurulda tüm delegenin tercihini de kazanır ve iddia ettikleri projeleri teker teker gerçekleştirirler. Diğer yönetime talip olan liste olarak ise Eski Yönetim Kurulu başkanı ve bir kaç adamlarının başı çektiği bir oluşum. Onlara da bu yarışta Başarlar diler, klasik deyimle “hak eden kazansın” diyorum. Her şey ilçemiz için.


İlçemiz Milli Hassasiyetlere duyarlılık gösteriyor.

Geçen haftaki Cumhuriyet Bayramı günü gerek kutlamalar esnasında şahit olduğum olaylar ve gerekse kutlama sonrası ilçe protokolüyle bir oda başkanımızın makamında gerçekleştirdiğimiz samimi sohbet ortamında edindiğim bilgiler beni gerçekten memnun etti. Şöyle ki; Ülkemizin çok hassa günler geçirdiği malum. PKK ve terör konuları gündemin en başlıca konusu iken ilçemde de başta belediyemiz olmak üzere, oda başkanlarımızın yaptığı ortak hareketler gerçekten takdire değer şeyler. Örneğin bir “Teröre Lanet Yürüyüşü” nde odalarımızın hemen birlikte bütçe oluşturarak binlerce “Türk Bayraklı Şapka” yaptırıp dağıtması. Veya Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Belediyemiz ve gene odalarımızın ortaklaşa Binlerce “Türk Bayrağı” dağıtması… Tüm bunlar bugüne kadar ilçemizde sıkça göremediğimiz ince ayrıntıların ve hassasiyetlerin dikkate alındığını gösteren ve ciddi güzellikler olarak, ben kendime yakışanı yapıp buradan tüm etkili ve yetkilileri tebrik ediyorum. Onlar kendilerine yakışanı yapmış ve Milli Hassasiyetlerimize duyarlılık göstermişlerse ancak takdir edilir, gerisi angarya.

Karapınarlılar için yeni bir “web sitesi” yakında açılıyor

Ortağım Mithat Korkusuz ile sahibi olduğumuz ilçenin en köklü ve etkili gazetesi Bizim Karapınar Gazetesi olarak çağın gereklerine ayak uydurarak ve ilçe dışında bütün dünyadaki hemşerilerinin ilçeden haberdar olmasını sağlamak maksadıyla www.bizimkarapinargazetesi.com  adresli sitelerini açmaya hazırlanıyoruz. Henüz kurulum aşamasında olana sitemiz 21 Kasım 2007 günü Gazetelerinin 100. sayısı kutlama törenimizde tam olarak hizmete açmanın heyecanını yaşıyoruz.

ADAM GİBİ*******************

Söz konusu ilçemse, gerisi angarya…

*************HİKMETLİ SÖZLER

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.