Gaflet Zinciri Devam Ediyor!

‘Gaflet mi, İhanet mi’ başlığı ile geçen haftaki yazımızda, FETÖ’nun referandum sürecinde Kamu Burokrasisinde yuvalanmış kripto yapılar üzerinden yapabileceği maniplasyonlar hakkında tesbitlerde bulunmuştuk. Bu yapıların bir kısmının FETÖ Kontrollu ihanet yapıları olduğunu, bir kısmının ise FETÖ mensubu olmamakla birlikte, ihanet odaklarının yönlendirilmesi ile hareket eden, gaflet içindeki yapılarBağlantı olduklarını ifade etmiştik. Bu tesbitlerimiz; OSYM’nin Yükseköğretime Giriş Sınavındaki skandal uygulaması ile Yine ÖSYM’nin iki kat arttırılan KPSS sınav ücretine dair idi. Neyse ki, KPSS sınav ücreti ile ilgili skandal uygulama sonlandırıldı ve kriz sona erdi. Bazı tepelerden gelen uyarıların etkili olduğunu düşünüyorum. Yazımız için https://www.memleket.com.tr/gaflet-mi-hiyanet-mi-23998yy.htm

Bu gaflet uygulamalarının son olacağını umud ederken bir skandal uygulamada Milli Eğitim Bakanlığından geldi. Bakanlık, illere gönderdiği bir yazı ile ‘Rotary Federasyonu’nun  tanıtımının yapılmasını,  öğretmenlere  ve  okul müdürlerine duyurulmasını, projelerde birlikte çalışma hususunda veli ve öğrencilerin bilgilendirilmesini, yönlendirilmesini rica etmiş.

Bu coğrafyada Kifayetsiz Muhterisler ile Beceri Mezatçısı Hainler birbirinin alternatifi olmamalı, bir üçüncü yol olmalı…

Referandumu Batı-Türkiye İlişkileri Ekseninde Okumak…

15 Temmuz ile başlayan millileşme ve islamileşme süreci, 16 Nisan Referandumu ile Devlet katında formel bir yapıya bürünecektir. İçerdeki bu dönüşüm, 200 Yıllık Batı-Türkiye ilişkilerinde yeni bir dönemi başlatmıştır. 15 Temmuza kadar tabi-metbu çerçeveli, ev ödevleri verilen, sürekli uyarılan YETERSİZLİK temelli bir ilişki modeli hakim iken, 15 Temmuz sonrası özelikle de 16 Nisan referandum sürecinde Turkofobia ve islamofobia paranoyası içinde, hasmane, rekabete dayalı Ben var isem, Sen yoksun temelli ONTOLOJİK BİR SORUN olarak modellenmiştir. Her iki modelde birlikte yaşamayı, aynı coğrafyayı paylaşmayı imkansız kılan bir modeldir. Bunu en net olarak Kadın ve Aileden Sorumlu Bakanı Bir Anadolu hanımefendisi Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda ziyareti sırasında yaşandı. Acıkınca Tanrılaştırdığı Putu Yiyen Pagan Bedevi misali, 1648 yılından beri üretilen tüm diplomatik kuralların çiğnenmesini bütün Batı ile birlikte endişe ile izledik. Batının bu nazist seçkinci psikolojiden sıyrılması, Dünyanın esenliği için zorunluluktur ve Batıya yardımcı olmak gerekmektedir. Diplomasinin kadim kuralı olan Ulus Devletler Arasındaki Eşitlik kuralının tesisi için Batıya doğru mesajların verilmesi gerekmektedir. Bu mesajın en doğru, en net verilebileceği yer ise Referandumdur. Güçlü bir EVET yalnız bizim için değil Batı içinde gerekliliktir. Evet, eşitlikçi bir Dünya sisteminin tesisinde bir başlangıç olabilir.    

AkPartili Bakanların Kamu-Sen Ziyareti…

Referandumda 'Hayır' oyu vereceğini açıklayan bir Genel Başkana sahip Kamu-Sen'in Erzurum ve Osmaniye şubelerini Akpartili Bakanların ziyareti, geçen haftanın önemli gelişmelerindendi. Bu ziyaretin haberleştirme tekniği ve sosyal medyadan paylaşımı Akpartili Bakanların ziyaretinin Kamu-Sen’de çok önemsendiğini düşündürtmektedir. Bunu Kamu-Sen'in Meral Akşener'le yollarını ayırıp, Devlet Bey'e biat yenilemesi olarak değerlendiriyor, önemsiyor ve tebrik ediyorum. Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un tavrı ise henüz kamuoyuna yansımadı.

15 Temmuz turnosol işlevi görmeye devam ediyor.

Unuttuğumuz bir Değer ‘Dostluk’…

Cumartesi günü Sivil Toplum Şehri Konya’mız misyonu ile çok farklı bir derneğimizin faaliyeti ile tanıştı. Şehrimizin tanınmış avukatlarından aynı zamanda Memur-Sen’in de avukatlığını yürüten ömer Faruk Seleş Bey’in başkanlığında kurulan derneğimizin yönetim kurulu da çok nitelikli… Bu isimlerden Mehir Vakfını bir Türkiye markası haline getiren Mustafa Özdemir, Bir platform olarak faaliyette bulunurken Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu icra heyetinde bulunan Ahmet Elden, Girişimci Genç Ufuklar Derneği’nden Ömer Selvi, zikretmem gereken isimler… Unuttuğumuz bir değeri ‘Dost’u, gündemimize taşıyan Konya Dostluk Grubu Derneği, Şehidler gününde mustesna bir faaliyete imza attı. Derneğimiz, Doç. Dr Mehmet Şahin, Doç. Dr. Kudret Bülbül, Hüsnü Tuna ağabeyimizin katıldığı moderatorlüğünü Dostluk Grubu Başkanı Ömer Faruk Seleş’in yaptığı Çanakkale ve Referandum konulu bir program tertib etti. Katılımcıların ufuk açıcı sunumları ile birlikte evsahibi Derneğimizin tüm ayrıntılarını özel bir hassasiyetle planladığı program takdire şayandı. Katılamayanlar çok şey kaçırdı diyebilirim. Ayrıca etkin bir Konya Lobisi inşasına dair sohbet için ise inşallah diyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum