Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

FORMAYLA KAZANMA DÖNEMİ BİTTİ

FORMAYLA KAZANMA DÖNEMİ BİTTİ

 

“Önce Boluspor maçındaki sürpriz goller, sonra Adana’da kaçan penaltı ve şimdi de son dakikalarda atılan şaibeli gol. Konyaspor zorlanmaya başladı. Keşke bu hafta ligin ilk yarısı bitseydi. Giresun ve Altay maçları çok daha zor geçecek... Futbolcular, rakiplerini küçümsüyor. “Nasılsa Tayfun ve Eser var” diyerek 10. dakikadan itibaren orta saha ve hatta defanstan Tayfun’un üzerine oynuyorlar”.

Geçen hafta Samsunspor maçından sonra bunları yazmıştım.

Bu yazıya internette gelen bir yorum da şöyleydi: “Sayın Selman isimli arkadaş... Sırf ters yorumlarla gündeme gelmek için uğraşma lütfen.  Doğru yorum her zaman yerini bulur. Senin futbol bilgin sınırlı. Lütfen alınma! Sonuçta futbol maçları 2 kere 2’nin 4 ettiği gibi yorumlanmaz. Ne olursa olsun sonuçta kazanan oyuncularımızın hepsini kutlamanı isterim. Sonuçta 34 puanı toplayan bu oyuncular”.

Gerçekten yalnızca sade taraftar değil, yöneticilerin önemli bir bölümünün görüşleri de böyle. Onlar da “Bu takım lider. Hakkını ve hakkımızı teslim edin. Düzgün yazın” diye akıllarından geçiriyorlardır mutlaka.

Madem sonuca göre konuşmak ve yazmak gerekiyor, biz de bu kez öyle yapalım. Giresun maçını izlemeden sonucu üzerine yorum yapabiliriz.

Giresun’da maçı takip eden arkadaşımız Hüseyin Turgut, Konyaspor’un önce kanatları kullanmaya çalıştığını, Poljac’ın kötü performansı nedeniyle başarılı olamadığını sonra yine uzun, yüksek toplara döndüğünü ve sahada tamamen bittiğini ifade ediyor.

Ne diyelim, ben anlamıyorsam futboldan hiçbir gazetecide mi anlamıyor.

Keşke geçen hafta Samsun galibiyetinden sonra ilk yarı bitseydi. Şimdi Konyaspor bütün avantajını yitirdi. Maçlara artık 1-0 galip başlayamayacak. Forması galip gelemeyecek. Rakipler kazanmaya başladı. Konyaspor’un da mutlaka bir düşüş yaşayacağı Giresun’da anlaşıldı. Altay maçının kazanılması çok zor. Artık bu takım oynayarak kazanmayı da öğrenmeli.

Hüsnü Özkara’yı ikinci yarı çok büyük bir tehlike bekliyor. Devre arasında bu kulüp transfer yapamayacak. Elindeki oyuncuları küstüren ya da en azından hazırlamaktan kaçınan Özkara, ikinci yarı mali sorunlar da baş gösterince bu takımı ayakta tutamaz.

Hüsnü Özkara, haklı ya da haksız, basında çıkan haberleri yapanlara “hain” suçlamasında bulunmak yerine işine bakmalı.

ine haklı ya da haksız, Konyaspor Yönetimi de; “Konya Spor’ umuzun tam da lider olduğu, doludizgin şampiyonluğa doğru koştuğu bir dönemde yer alan bu yalan ve iftira dolu haber,  Konya Spor Kulübünde ve kamuoyunda karışıklık oluşturarak Konya Spor’ u başarısızlığa sürüklemeye çalışan, şampiyon olmamızı engellemeye çalışan basit ve seviyesiz bir manevradır. Bu çirkin ve seviyesiz manevralar Sayın Bahattin KARAPINAR Başkanlığındaki takımımızın ŞAMPİYONLUĞUNU ENGELLEYEMEYECEKTİR”  şeklinde, tamamen megalomanca kaleme alınmış, Türkçe’yi katleden, seviyesi düşük, Konyaspor yönetimine yakışmayan açıklamalar yapmak yerine Hüsnü Özkara’nın işini iyi yapmasını sağlamalı.

Önceki ve Sonraki Yazılar