Ereğli’den kalkan otobüsler...

Ereğli’den kalkan otobüsler Ankara yolunda…

 

Son günlerde Ereğli’den Ankara’ya kalkan otobüs sayısı çoğaldı. Genel seçimler öncesi siyasi partiler birer birer büyük kongrelerini yapıyor. Ereğli’den Ankara’ya kalkan otobüsler neyin göstergesi bilemem ama bir okurumun yorumu beni bu yazıyı yazmaya mecbur etti.

Partiyi ve Ereğlimiz’i rezil ettiniz”

Başlığı yanlış okumadınız.... Sevgili kardeşim. Ereğli’de bir milletvekili 4 partili belediye başkanı ve 20–30 arası meclis üyesi kadın ve gençlik kollarının var olduğunu iddia ettiğiniz iktidar partisi genel kongresine sadece 3–4 kişi giderse, yüzde 2 oy almış DSP, eski Genel Başkanı Sayın Ecevit’in cenazesine aynı gün 3 otobüs kaldırırsa siz bitmişsiniz. Büyük kongre partinin düğünüdür. Düğüne de cenazeye de sevenleri gider. Şu anda görev yapan partililerin partilerini ne kadar sevdikleri ortada...  17. 11. 2006, teşkilat

Okurumun AK Parti’ye gönül vermiş olduğu yazdığı yazıdan belli oluyor.

Ben okurumun  yüzde 2’lik DSP ifadesine katılmıyorum. Hiç oy da almamış olabilirler. Onların sevgisi ve bağlılıkları bunu gerektiriyordur. Onlar da bunu yerine getirmişlerdir. Okurum zaten yorumunun devamında önceki söylediğinin yanlışlığını kabul ediyor. Düğüne de cenazeye de sevenleri gider diyerek AK Parti kongresine sevenlerinin gittiğini söylüyor.

Okurun yorumunu tersten okursak, AK Parti gibi tek başına iktidar bir partinin Ereğli’den Ankara’ya otobüsler kaldırmasını bekliyormuş. İnanın ben de Ankara’ya Ereğli teşkilatının kaç otobüs kaldırdığını bilmiyorum. Okur bu durumun çok acı verici olduğunu söylüyor ki, hafta sonu yapılan MHP büyük kongresine Ereğli teşkilatı, başvuru olduğu kadar otobüs kaldıracağını açıkladı. Cumartesi gecesi özel araçlarla gidenlerin dışında 5–6 otobüsün gittiği bilgilerini alınca okurumuzun yorumundaki serzenişlere hak verdik.

Tabi ilçe teşkilatı bir açıklama yapar “Biz Ankara’ya şu kadar otobüsle gittik” derse biz de bunu yayınlarız. Ereğli’de AK Parti’ye gönül vermiş insanlar da bu vesile sorularına cevap bulmuş olurlar.

Bu gidişle Ereğli’den Ankara’ya çok otobüs kalkacaktır. İçi dolu olsun yeter ki.

***

Geçenlerde okurlarımın yine yorum olarak ekledikleri ve araştırmamı istedikleri hastanedeki taciz olayını araştırıyorum. Birebir görüştüğüm hassasiyetli insanlar “Her birimizin ailesi hastanede şöyle ya da böyle kalıyor. Yaşanan bir olay var. Tutulan tutanaklar var. Bu da bizi rahatsız ediyor. En çok rahatsız olduğumuz ise hastane yönetiminin tutanağa rağmen duyarsız kalması ve birilerin bu terbiyesizliğe arka çıkmasıdır. Bu bizi fazlası ile üzüyor” dediler. Ben de hala araştırmalarımın sürdürdüğünü, belgeler elime geçince haberini yapacağımı ama bu söylenenler doğru ise ve birileri bu olaya arka çıkıyorsa ortaya çıkacağını ifade ediyorum.

Okuyucularıma da duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum…

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.