Ereğli’de kesinleşen(!) seçim sonuçları

Ereğli’de kesinleşen(!) seçim sonuçları…

 

Yerel seçimlere iki gün kala Ereğli için biz de bir kamuoyu araştırması yapalım dedik ve net rakamları ortaya çıkardık.  Ortaya çıkan tablo şu şekildedir;

A Partisi: 17.378

B Partisi: 16.893

C Partisi: 15.962

D Partisi: Sıfır oy alsak da biz yine gireriz.

E Partisi: Genel merkezden gelen parayı harcamak için bahane lazımdı ondan girdik.

F Partisi: Bizim kazanmak gibi bir derdimiz yok, maksat kılçıklık olsun.

Alfabenin sonuna kadar gitmeye, C’den sonrakilerin oy oranlarını belirtmeye gerek yok.

Verilen rakamlara; oy kullanmayanların, geçersiz oyların ve benim oyum dahil değildir. Net rakamlar verilmektedir.

Verilen rakamlar; kararsızların, satın alınacak, tepki olarak verilecek ve son iki gün itibariyle gelişecek olaylara göre ufak çaplı da olsa değişebilecektir. (Bu paragraf, verdiğim rakamlar çıkmazsa kıvırtma alanım olsun diye yazılmıştır.)

Peki, niye partilerin isimlerini açık yazmadım. Biliyorsunuz benim çevrem geniş, çok takip edilen biri olduğumu sağır seçmenler bile duydu. O nedenle vatandaşlarımızı yönlendirmek istemiyorum. Biraz saksıyı çalıştıran hangi harfin hangi parti olduğunu bilir. Ayrıca isimleri yazıp spekülasyon yapmaya gerek yok, iki gün sonra herkes öğrenecek…

Rakamlara itiraz eden, bu kadar net rakamları nasıl ortaya koyabiliyorsun, diyenler olabilir. Saçma bulanlar da olabilir. Ancak birkaç gündür Ereğli kamuoyunda dolaşan ve koca koca! araştırma şirketlerinin yaptıkları anketlerden daha saçma değildir. Rakamlarda onların söylediklerinden daha gerçekçi ve mantıklıdır. Bu şirketler bir o adayı, bir bu adayı %57’lerde filan gösteriyor ki bu da ortalama 35.000 oy demektir. Bahsedilen rakamı Ereğli de bir adayın alabileceğini söylemek aptallıktır. 

İki iyilikten bir iyilik isteyenlerin çoğunlukta olduğunu duyuyorum ama bu seçimdir belli olmaz. Kısmette üçün(cünün) birini koltukta bulmakta var.

Neyse gündem dolayısıyla bizde fazla siyasallaştık. Pazar gününün benim için en önemli olayı esaslı bir uyku çekmek (kısmetse) olacaktır. Başımı yastığa bırakacağım ve son sözümü söyleyeceğim:

Oyum sağ-ım, sol-um sobe!

Not: Büyük ihtimalle aramızdan ayrılmış olan, inançları ve doğru bildikleri uğruna milliyetçi hareketin liderliğini tepmiş, şahsiyet sahibi Muhsin Yazıcıoğlu’nu anmadan geçemeyeceğim. Allah tüm müminlere rahmet etsin…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.