Ereğli’de açık büfe oturuyor

Ereğli gelişimini sürdüren bir ilçe olarak her gün yeni bir yeniliğe açılıyor. Firmalar kendi çaplarında değişiklikler yaparak Ereğlililer’in bunlardan faydalanmasını sağlıyor. İşte bunlardan biri de Tuz Biber Restoran. Restoran ismine takılıp içkili bir yer olduğunu düşünmeyin. İçkisiz olduğu gibi daha önce gazetemizde yer alan haberlerle mekânın tanıtımı yapıldı. İşletmeci Ömer Acar’ın ilginç kişiliğinin yemeklere de yansıdığını söylemiştik. Her zaman yeni bir açılım içinde olan Ömer Acar, açık büfe geleneğini devam ettiriyor. Ramazan Ayı’nda iftar sofralarını açık büfeyle donatan Tuz Biber Restoran, bu uygulama ile büyük ilgi görüyor.

Yemek bölümü, salata bölümü 5 yıldızlı oteli aratmayacak şekilde dizayn ediliyor. Müşteriler bu uygulamadan oldukça memnun. Ömer Bey’in davetli olarak Turkuaz Reklâm Ajansı çalışanları ile katıldığımız iftar yemeğinde beklediğimizden çok daha iyi bir menü ve hizmet görünce, Ömer Bey’in bu anlamda çalışmalarını takdir ettik.

Tuz Biber’in bu alandaki çalışmalarının yavaş yavaş Ereğli’de oturmaya başladığını görüyoruz. Ömer Bey de gayretli gelenlerle birebir ilgileniyor. İçerideki tarihi dokuyu anlatmaya gerek yok. Tek kelime ile muhteşem.

***

Mis Pide’nin Yeni Yeri Çok Hoş Olmuş

Önceki gün Türk Haber Sendikası’nın iftar yemeği için gittiğimiz Mis Pide’nin yeni yaptığı yer çok hoş olmuş. Hele Ereğli manzarası görülmeye değer. Yemekte basın için masa ayrılması çok güzel bir davranış olarak notlarımız arasında yer alırken Ereğli Telekom çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Kısa sürede ikinci katı tamamlayan Mis Pide, Ramazan ayının başı itibariyle faaliyet vermeye başladı. Toplu yemeklerde hizmet anlayışları benden geçerli not aldığı gibi tüm misafirlerden de aldı. O kadar kişiye ilk kez tas kebabı ikram edildi ki, bu ayrı bir başarı.

Yemekten sonra oturup çay içtiğimiz Cumali Çoban’ın, her müşterisi ile özel ilgilenmekten iftar edecek zaman bulamadığını gördük. Gazetemizin abonesi olan Cumali Çoban, “Yeni tamamladığımız üst bölümdeki eksiklikleri düzenleme çalışmalarını daha bitirmedik” dedi. Bakalım daha neler yapacakmış.

Güzel yapılan işi Ereğli halkı takdir ediyor. Yapılanlar da karşılıksız kalmıyor. Her güzelliği biz de sayfalarımıza taşıyoruz.

***

Sevgili dostum, arkadaşım İl Genel Meclis Üyesi Nevzat Bayram’ın abisi yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü. Ailesi gibi sevenlerini ve dostlarını üzdü. Allah’ın takdiri bu imiş. Kendisine rahmet, geride bıraktıklarına selamet diliyorum. Kamer Holding yönetiminde bulunmuş olan Kemal Bayram Bey’e, Sanayide plastik işi ile iştigal eden Abdurrahman Bayram Bey’e, Ahmet Bayram’a, Taner Bayram’a ve isimlerini sayamadığım tüm aile fertlerine Allah’tan sabrı cemil diliyorum. Evlerinde bu akşam (Cumartesi Akşamı) Seyfullah Bayram adına verecekleri iftar yemeğine ve mevlide tüm dostlarını beklediklerini belirttiler. Biz bunu burada belirtelim istedik. Bu acılı zamanda hatırlayamadıkları, söylemedikleri olur düşüncesi ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.