Ereğli İçin Yeni Projelere Doğru

Yapılmayanı yapmak için çıkılan yoldan geri dönmek yoktur.

Ereğli bunun için yeni projelere imza atmaya hazırlanmalı, bunun için öncelikleri sıraya koymalı ve bence kalan zamanı çok iyi değerlendirilmelidir.

Ereğli’de bana göre büyük bir eksiklik olarak gördüğüm sağlık turizmin yanında eğlence imkânı da sağlayacak olan Aquapark çalışmalarına başlatılmalıdır. Bu projenin hayata geçmesi ile Ereğli’de sosyalleşme, halkın yönetimle kaynaşması sağlanacaktır.

Kültür Bakanımız Atilla Koç’un Ereğli’ye yaptığı ziyarette en önemli konuların başında gelen kültür merkezinin bir an önce başlamasıdır. Ereğli halkının mutlu günlerini dostlarıyla paylaşacakları ve eğitim amacıyla kullanılabilecekleri bir kültür merkezinin yapılması için çalışılmalıdır.

Dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik 2. etap toplu konut hamlesinin de bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir. 1. etap toplu konutlardan satılmayan kalmamıştır. Bu da ikincisinin de yapılması gerektiğinin göstergesidir. Toplu konutlarla şehirde düzenli yapılaşmaya ve her türlü sosyal donatıya sahip olacaktır.

Ereğli’nin geçiş yolu artık yeni proje hazırlanarak modern bir şehre yakışır şekilde düzenlenmelidir. Unutulmamalıdır ki, bu yol Ereğli’nin gelecekte can damarıdır. Şimdiden düzenleme çalışmaları yapılmalıdır. Geçen her süre Ereğli’nin aleyhine işliyor.

Ereğli belediyesi dar gelirli vatandaşa hizmet olsun diye halk ekmeği kurmalı, ekmeği daha ucuza satmalı, bu hizmetin karşılığını vatandaşından fazlası ile alacaktır.

“Ereğli Anneleri Ormanı” kurulması için yeni çalışmanın başlatılması ve en az 50 bin fidan toprakla kucaklaştırılmalıdır. Annelerin sevgisi doğa can, Ereğli’ye nefes aldırsın. Yeşil Ereğli geri dönsün.

Aylık olmuyorsa bile 2 aylık 3 aylık periyotlarla mahalle muhtarları ile bir araya gelinmeli ve şehrin öncelikleri, mahallelerin sıkıntıları masaya yatırılmalı, Ereğli için daha iyi ne yapabiliriz sorgulanmalıdır.

Ereğli’de bulunan oda başkanları acilen toplanmalı önce dertleri dinlenmeli sonra Ereğli için ne yapılabilir, yeni projeler üzerinde çalışılmalıdır.

Ereğli belediyesi personelinden daha iyi verim alabilmek için hizmet içi eğitim seminerleri ile hizmet kalitesini artırmalıdır. Başarılı ve bilinçli personel ile mümkün olan hizmetlerde eğitim şarttır.

Ereğli belediyesi bana göre şeffaf belediyecilik anlayışı içinde hizmet binasında yenileme çalışmalarına giderek Ereğli halkının ve belediyesinin işlemlerini daha hızlı ve sağlıklı yapabilmesi için açık ofis sistemine geçmelidir.

Konya Adana çevre yolu üzerinde en iki adet alt geçide ihtiyaç vardır. O yol üzerinde kazaların olmaması isteniyorsa, alt geçit projelere hazırlanmalı en kısa zamanda da uygulanmalıdır.  

Ereğli beklenenden hızlı gelişen bir şehir ama bu gelişme ile Ereğli’nin ilerlemesi beklenirken maalesef geriye gidiyor. Tabi bunda il olmamanın da etkisi var.

Yakın zamanda hayata geçirilecek yeni projelerle belli bir oranda rahatlama sağlayacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.