Servet R. Çolak

Servet R. Çolak

Eğitimdeki kanser nerden geliyormuş?

Bak şu işe, eğitim sistemimizde o kadar yöntem değiştirdik ki artık; velilere, öğretmenlere tavsiyeler bile vermeye başladık. Eski müfredatları yerlere çaldık fakat sorunu, yanlışı bir türlü bulamadık…

Darbe Girişimi’nden sonra olanları yakından takip ederek eğitim alanına ne kadar sızılmış onu takip etmeye başladım. Rakamlar gerçekten çok korkunç.

Milli Eğitim Bakanlığınca bakanlığa bağlı faaliyet gösteren ve "Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar’dan  haklarında işlem başlatılan, 626 eğitim kurumu kapatıldı

Açığa alınan öğretmen sayısı ise 21 bin 738’e ulaşmış. Bu rakamlar sadece bir hafta içinde ortaya çıkanlar. OHAL süreci içinde sayı artacak gibi…

Tüm samimiyetimle söylüyorum, Hiç bu kadar beklemiyordum.

                                                                 

Şimdi eğitim sistemimiz sorunlu diyen insanları takip edeceğim. Bana göre artık eğitim sistemimiz yavaş yavaş düzelmeye başlayacak. Artık kaliteli, ilkeli, bilinçli bir dönem başlayacak. Artık ülkemiz yalancı, oyuncu, hilekarlardan temizleniyor.

Yani, 21 bin 738 öğretmen sahtecilikle öğretmen olmuş. Hakkı olmayan yerlere sorular önceden verilerek getirilmiş. Bilimle, eğitimcilikle uzaktan yakından alakası olmayanlar gelmiş, öğretmen olmuş.

Bizleri dolandırmışlar, onca idealist, kaliteli, nitelikli, öğretici öğretmen adaylarının hakkı yenmiş. Sadece bu kadarla mı kaldı? Ya onların yetiştirdiği öğrenciler ne olacak? Bu kadar temizliğin ardından kadrolarımızı o kadar dikkatli doldurmamız gerekir ki, ülkemiz bir daha böyle hataların altından kalkamaz. Eğitim bir ülkenin en önemli kurumudur, oluşumudur. Her zaman söylemez miyiz ‘İlk emir “Oku” diyerek gelmiştir’ diye? Ama bu eğitim kadrolarına gelen Haşhaşiler, beyinlerini başkalarının emrine verdiği için geleceğimize; faydadan çok zarar verdiler.

‘O kadar da olmaz’ demeyin, Emin olun öyle.

Çünkü “Ucuz etin suyu kara olur”

O kadar pervasız konuşan vatan haini din düşmanı Fetullah Gülen’e inanan, ‘Hoca Efendimiz Mehdi’dir” diyen biri ne verebilir ki o çocuklara.

Ama yine de bu çocukların içinde sivri zekâlı, Allah vergisi süper zeki çocuklarımız da vardır, onları da İnşallah devletine bağlı öğretmenlerimiz keşfetmiştir elbet.

Özellikle MEB’deki bu temizliğe en çok sevinenler arasındayım. Yıllarca bunların saçmalıklarını hepimiz duymuşuzdur. Anlatmaya kalsam gülmemek için kendimizi zorlayacağımız aptal, sapkın, saçma olaylar var.

 

 

*    *    * 

Bundan sonra artık bembeyaz bir sayfa açma zamanı. Kaybedilen yılları en hızlı şekilde geri kazanma zamanı artık.

Hainler hariç, tüm millet olarak ne kadar sinirlendik, ne kadar öfkelendik değim mi?

Artık vatanını seven, Milletini yükseltmek isteyen elinden gelenin fazlasını yaparak çalışacak. Pozitif bilimleri, sosyal bilimleri inceleyerek, araştırarak, deneyerek öğrenecek. Hatta sınav soruları önümüze konsa bile, onların vatan haini olduğunu, amaçlarını çok farklı olduğunu bilecek kadar bilinçlenmeliyiz. Yediğimiz ekmeği başkasından değil, kendi başarılarımızla kazanacağız. İlk aylıkları vatan hainlerine değil de, bir fakire veya öğrencilerimizle paylaşın. Artık çalışma zamanı, ortaya gerçek şeyler koyma zamanı.

Bir daha böyle düzenbazlara meydanı bırakmamak için yılmadan, yorulmadan, doğru, dürüst şekilde ileriye atılma zamanıdır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.