Dünyanın en hızlısı o! Fiyatı ise ...

Dünyanın en hızlısı o! Fiyatı ise ...

Bugatti’nin Legend serisi, 6’ncı modelle son buluyor. Son 3 aracı markanın kurucusu onuruna hazırlanmış

Dünyanın en hızlı seri üretim otomobilinin mucidi Bugatti, Legend serisini tamamladı. Markanın kuruluşndan bu yana tarihine etki eden kişiler onuruna hazırlanan Legend serisinin 6’ıncısı tanıtıldı. Serinin 6’ncı ve son üretimleri, markanın kurucusu Ettore Bugatti’nin onuruna hazırlandı.

Fiyatı tam 6.8 milyon lira

Diğer 5 Legend gibi sadece 3 adetle sınırlı olan son serinin net fiyatı 2 milyon 350 bin euro (yaklaşık 6.8 milyon lira). Aracın karbon gövdesinin tasarımı, şasi numarası 41111 olan ve ‘yin-yang’ renk ayrımına sahip 1932 model Type 41 Royale’e dayanıyor. Önde elle cilalanmış alüminyumdan imal edilmiş ve şeffaf karbon kaplamayla tamamlanmış. Marka, şeffaf alüminyum kaplama kullanan tek üretici.

Et­to­re Bu­gat­ti Le­gend, di­ğer tüm Le­gend'lar­da ol­du­ğu gi­bi Vey­ron 16.4 Grand Sport Vi­tes­se'yi te­mel alı­yor. Bu sü­per oto­mo­bil, 1200 bey­gir güç ve 1500 nm tork üre­ten 8 lit­re­lik W16 mo­to­ra sa­hip. 0-100 km/s iv­me­len­me­si­ni sa­de­ce 2.6 sa­ni­ye­de ta­mam­la­yan araç, üs­tü ka­pa­lıy­ken sa­at­te 408.84 ki­lo­met­re sü­ra­te ula­şa­bi­li­yor. Bu da ara­cı di­ğer Grand Sport Vi­tes­se­’ler gi­bi bu­gü­ne ka­dar üre­til­miş en hız­lı yol oto­mo­bi­li ya­pı­yor.

Otomobil