Dünyanın cennetindeyiz

Herkes  ne  düşünürse  düşünsün  bilemem  ama , bana  göre  Dünyanın  cennetinde  yaşıyoruz. Öylesine  güzel  bir Coğrafyada  yaşıyoruz ki  nerede  ise  bir  daha  eşi  emsali yok.

      Nasıl  mı ? Nasılı  filan  yok … Allah  göz  vermiş,  Kulak  vermiş  idrak  vermiş . Bazı  İdeolojik  gurupların  sapık  girişimleri  hariç  o her  devirde  ve her  ülkede olmakta..

      Türkiye  Coğrafyası  ile , İnançlı  insanları  ile,  Ekonomisi  , Siyasi  kariyeri , ve  istikrarlı  Hükümetleri  ile ve  baş tacımız  gururumuz güvencemiz Silahlı  Kuvvetlerimiz ile  Dünyanın  şu  perişan  hali  karşısında ,  bu  Dünyanın  Cenneti  değil de  nedir . ..

      Demokratik  Laik  Rejimin  avantajları ile  her  dilden  ve  her  Irktan  ve  her  renkten,  insanlar  binlerce  yıl  kardeş  gibi gelip  geçmişler ise,

      Ufak tefek  sıkıntılar  hariç Hayat refahın  doruğunda  devam edip gitmekte ise ,

      Güçlü  bir Ordusu ile  gözleri  kamaştırmakta , Uluslar arası ilişkilerde yüce  mevkilerde temsil edilmekte ise ,…

      Köylü   ülke  çapında   Tarlasını  zamanında  tohumlayabilmiş, Hayvancılıkla  uğraşanlar   Devletin  ilgili  kurumlarının desteğine  sırtını  dayamış gönül  rahatlığı  içinde  evinde  minderine oturup  dostları ile kahvesini  içebilmekte  ise,…

      Okullar  zamanında açılıp  zamanında kapanabiliyor ,  Ulaşım araçlarından  Tirenler muntazaman çalışıyor , Uçaklar   uçuyor, Yurt içi ve yurt dışı  seyahatler  sıkıntısız yapılabiliyor, Trafik lambalarında  ve kavşaklarda  Otomobil  kuyrukları  sık  sık    oluşuyor,Ülkenin  A dan  Z  ye insanları  Motorize  sistemin   kolaylıklarından  yararlanıyor ise ..

      En  az  bin  çeşit malın bulunduğu  Süper  marketlerde   her  çeşit  İnsan  önündeki   tepesine kadar dolu sepeti ile   Kasaya  girip  çıkabiliyor  ise ,

      Bu  tablo Ülkedeki  refahın  simgesi  değil de  nedir ….

      Yakın  komşu  ülkelerin  perişan  hallerine bir bakalım .

       İbret  alalım ve  halimize  şükredelim ..

      Birlik  beraberlik  içinde düşkünlerin  yardımına  koşalım .

      Koşalım  ki , İnsanlık  bu  şuur  içinde  İnsanlığa daha  yakın olsun  ve değerini  korusun . 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.