Arı Kovanına Çomak Sokmak.

Haçlı zihniyeti nin Osmanlıyı ve Müslümanları yok etmek amacıyla başlattığı Birinci Dünya Savaşı Bittimi?

Tüm tarih kitaplarında Birinci Dünya savaşı bizim için 30 Ekim 1918'de Mondros Mütarekesiyle bitti yazar. Savaş Anadolu topraklarına sıkıştırılan bizim için belki de bitmiştir, peki Anadolu dışındaki Osmanlı topraklarında durum nedir derseniz, bunun cevabı oralarda savaş bitmemiştir olacaktır.

2000 li yıllarda başlayan ve tahminen 10 yıl daha sürecek yeni süreçle belki de 1918 yılında açılan parantez kapanacak ve Anadolu dışındaki Osmanlı topraklarında da savaş 2025 li yıllarda bitecektir.

Çünkü o yıllarda imzalanmış  Sykes-Picot Anlaşması bölgeye huzursuzluk, kargaşa, acı, gözyaşı ve zulüm dan başka hiçbir şey getirmemiştir. Bu anlaşmayla belirlenen sınırlar, mezhep ayrılıklarını büyütmekten başka hiçbir işe yaramamıştır.

Onun için 1'inci Dünya Savaşını iyi tahlil etmek gerekir bu savaş "Birinci Paylaşım Savaşı" dır. O yıllarda petrolün, Akdeniz ve Süveyş Kanalı ticaret yollarının anahtarını elinde tutan Osmanlı'yı paylaşmak anlamına geliyordu, şimdide bu paylaşım savaşının uzatmaları oynanıyor.

Uzatmalar Afganistan ve Irak'a çökmesiyle başlatıldı, şimdide Suriye'de, Irak'ta, İran, Yemen”le devam ediyor.

İngiliz ve Amerikan'ın çıkarlarının ortak olduğunu biliyoruz. peki Rusya”nın burada ne işi var?

Onun derdi de  bölgeye silah satmak bölgedeki terör örgütleriyle bölge etkinliğini artırmaktır.

Bölgede uzatmaların oynanmasının en önemli sebebi Türkiye’nin son 10 yıllık dış politikasının sonucundan başka bir şey değildir. Osmanlı'dan koparılan topraklar üzerinde, 100 yıldır kan ve gözyaşından başka bir şey yapmayanlar, yeniden ayağa kalkan Büyük Türkiye nin bu politikasından çok rahatsız olmuşlar ve bölgeyi kan gölüne çevirmişlerdir.

Biz birinci paylaşım savaşı bitti derken onlar için bitmemiştir.

Oralarda bizim ne işimiz vardı arı kovanına neden çomak soktuk diyenlere tek bir sözüm olacaktır, ne olur oralarda Bizi bekleyen, bize bakan gözleri ve kalpleri unutmayalım…

Çarşambanın sözü; Ey Gönül! Bir sürü dostun yanında, elbet düşmanlarında olacak. Ama imtihan ya bu, onca düşmanın varken seni dostun vuracak. Hz. Mevlana

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.