DSP Genel Başkanı Aksakal'ın KKTC temasları

DSP Genel Başkanı Aksakal'ın KKTC temasları

LEFKOŞA (AA) - Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal ve beraberindeki heyet, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) ziyaretlerini sürdürdü.Aksakal,...

LEFKOŞA (AA) - Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal ve beraberindeki heyet, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) ziyaretlerini sürdürdü.

Aksakal, KKTC 3'ncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu çalışma ofisinde ziyaret etti.

Eroğlu, DSP liderinin KKTC'ye gelmesinden ve kendisini ziyaret etmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Hem Başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye ile önemli çalışmalarının olduğunu anımsatan Eroğlu, "DSP Genel Başkanı ve Başbakan Bülent Ecevit'in KKTC üzerine geliştirdiği politikalar, Kıbrıslı Türklerin geleceği için büyük öneme sahiptir." dedi.

Aksakal da burada yaptığı konuşmada, "Ecevit'in koltuğuna oturma şerefine nail olmuş bir Genel Başkan olarak onun geliştirdiği stratejiler ve KKTC'nin dünya devletlerince tanınması çalışmaları bizim önceliğimizdir. KKTC siyasetinin de bu çalışmalara yoğunlaşmasını önemsiyoruz." diye konuştu.

Genel Başkan Aksakal ve beraberindeki heyet, daha sonra KKTC Cumhuriyet Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay'ı ziyaret etti.


Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler