Dikkat izleniyorsunuz!

İki haftadır köşe yazılarımda sorduğum sorulara beklediğim cevaplar gelmiyor. Benim aklıma gelen de sorulan soruların cevaplarının kabahatinden büyük olacağı için hiç cevap verilmediğini düşünüyorum. Ereğli halkı olayları yakından takip ediyor. Hatta her detayı sonuna kadar soruyor. Onlara cevap vermekte zorlandığım zamanlarda topu taca atmama dahi izin vermiyorlar. Yolda sokakta gün de onlarca insanın derdini dinliyoruz. Bize ulaşamayanlar elektronik posta adresimize mail atıyorlar.

Yaşlı bir bey, sabah erken evinden çıkmış, yolda ilerlerken, bir bisikletlinin çarpmasıyla yere yuvarlanmış ve hafif yaralanmış. Sokaktan geçenler yaşlı beyi hemen en yakın sağlık birimine ulaştırmışlar. Hemşireler, önce pansuman yapmışlar ve ‘biraz beklemesini ve rontgen çekerek her hangi bir kırık veya çatlak olup olmadığını inceleyeceklerini' söylemişler. Yaşlı bey huzursuzlanmış,  "acelesi olduğunu, röntgen istemediğini" söylemiş. Hemşireler merakla acelesinin nedenini sormuşlar. "Eşim huzur evinde kalıyor. Her sabah birlikte kahvaltı etmeye giderim, gecikmek istemiyorum" demiş. "Eşinize haber iletir gecikeceğinizi söyleriz" deyince. Yaşlı adam üzgün bir ifade ile "Ne yazık ki karım Alzheimer hastası hiç bir şey anlamıyor, hatta benim kim olduğumu dahi bilmiyor" demiş. Hemşireler hayretle "Madem sizin kim olduğunuzu bilmiyor neden her gün onunla kahvaltı yapmak için koşuşturuyorsunuz? " diye sormuşlar. Adam buruk bir sesle "Ama ben onun kim olduğunu biliyorum" demiş. Anadolu rumuzlu okuyucum meramını bu hikâye ile anlatmaya çalışmış.  

Okurumun da belirtmeye çalıştığı gibi Ereğli’ye hizmet için gelen hangi kurumun başında olursa olsun, seçilmiş ve ya atanmış hiç fark etmez Ereğli adına çalışmak zorundadır. Yaptıkları işler de titiz olmak zorundalar. Çünkü onların yaptıkları işleri izleyen yüzlerce hatta binlerce göz var.

 

***

 

Ereğli-Adana Karayolu yeni sanayi çıkışında yapılan yeni çalışmalarla yol yokuşta daraltılmış. Gerçi trafik işaretlemesi yapılmış ama orada ne yapılacaksa çabuk yapılmalıdır. Yoksa birçok kazaya davetiye çıkaracak gibi duruyor.

Uzun zamandır gitmiyordum o tarafa ama arda gelen kazalardan sonra Konya-Adana arasında ciddi bir çalışma yapılması gerektiğini benim gibi Ereğli halkı da düşünüyor. Hatta bir türlü bitmeyen duble yolun bir an önce yapılması bu yoldaki can kaybını önleyecektir.

Bir yıl içinde bu yol üzerinde yaşanan can kayıpları hepimizin içini yakıyor. En son olayda yine aynı aileden 4 kişinin hayatını kaybettiği kaza bu yol üzerinde ciddi anlamda çalışma yapılması gerekir. Yol kapatma ile kazalar önlenmiyor.

Verilen sözler seçim yatırımı olmadan yerine gelsin. Yarın geç kalınınca pek faydası olmuyor.

 

 

***

 

Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Anıl Serin’in Avrupa Birliği bürosunda muayene yaptığına dair iddiaya da cevap gelmedi. Tekrar edeyim sukut ikrardan gelir. Cevap vermiyorsanız iddiaları kabul ediyorsunuz demektir.

Ereğli’de olanları Ereğli halkı çok iyi biliyor ve gözlüyor. Haberiniz ola…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.