Çimlere basmak yassak

Ereğli’de yazı yazmak için artık konu aramaya gerek kalmadı. Bizim ülkemizde olur dedirtecek olayları imza atıyoruz.

 

Pazar günü gözlerimin önünde cereyan eden olayı dün haberlerimize taşıdık. Aldığım duyuma göre öğrenciler Başkan Yardımcımız Coşkun Gülsoy’u Belediye Başkanına şikayet etmek için onlarca mektup hazırlamışlar. Mektubun ana teması “çimlerimizi geri istiyoruz”.

 

Pazar günü ailesini çocuğunu alan piknik alanı olan Kültür parka gidiyor. Kanalın boyunda ve hazırlanan alanda hem piknik yapıp hem de beton duvarlar arasında sıkışmış çocuklarını doğayla buluşturmak istiyorlar.

 

Çimlerde deniz topuyla oynayan yuvarlanan çocukların içinde yaşı 12 olan dahi yoktu. 2 yaşındaki bebeleri dahi güvenlikçi arkadaşlar aldıkları talimat gereği çimlerden çıkarıyordu. Çocuklar oynasın dediğimiz Başkan yardımcımız Coşkun Bey burada bizi fırçalıyor, dediler. Güvenlikçiler haklıydı. Başkan Yardımcımız Coşkun Beyin yanına gittim. “Başkanım bırakın çocuklar çimde oynasın” dedim. “Oynamayacaklar” dedi.

 

Sayın Başkanım bu çocuklar çimde yuvarlanmaya geldi. Oynayacaklar. Çimler kırılıyor, kuruyor, olmaz, dedi. Çocuklar oynar dedim. Güvelik personeli de yanımızdaydı. Başkan yardımcımız “Eğer çimlerde çıkmazlarsa polis çağırın”, dedi. Önce şaka yapıyor zannettim. Ama Başkan Yardımcımız söylediğinde gayet ciddiydi. Güvenlik görevlisi Başkandan aldığı talimatlar üzerine tekrar çocukları çimlerden uzaklaştırmak isteyince aileler müdahale etmek durumunda kalmış. Bunun üzerine Güvenlik personeli polis çağırdı.

 

Düşünebiliyor musunuz? Çocuklar bizim geleceğimiz dediğimiz, yaptığımız her işi onlar için yaptığımızı söylediğimiz çocuklarımızı çimlerde oynatmamak için polis çağırdık. Bizi idareciliğimiz bu işte!!!

 

 Ailelerinin yanına polis gelen 30’a yakın kızlı erkekli çocuğun hırslarından ağlamaları ve polislere biz nerede oynayacağız diye çıkışmalarına herkes gibi bende şahit oldum.  Bize oynayın denen yer böcek dolu diyen çocukları yine polisimiz teskin etti.

 

Sayın Başkan Yardımcımız Coşkun Gülsoy velilerin isteklerini ben sana ileteyim. Veliler diyor ki; bir Başkan yardımcısı çocukların çimlerde oynamasıyla uğraşmaz, bu ona yakışmaz. Polis çağırın demek kadar abes bir şey olamaz. Polis gelip çimlerde oynuyor diye çocukları hapise mi atacak? Yoksa Güvenlik görevlileriniz çocuklarımızı dövecek? Bunlar uğraşmak yerine Ereğli’de bir sorun var uğraşacağınız. İnsan Hayatına değer veriyorsanız kalan boyuna her iki taraflı tel çekin. Allah göstermesin bir çocuk düşse nasıl kurtarılacak. Çimlerin kenarına koyduğunuz jimnastik aletlerini de kaldırın. Jimnastik aletlerine ulaşmak için çimlere basmak zorunda kalıyoruz.

Vatandaşlarımızın söylediği bunlar, ister dinleyin isterseniz dinlemeyin.

 

Atatürk Kültür Parkında sigara içmek ve çimlere basmak Yassak (özellikler 0-12 yaş grubuna) hemşerilerim bilginize….

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.