Bölgemizde tarihin tekerrürü

  1980 den sonra SSCB’ni dağıtan Batı, İslam’ın yükselen bir değer ve Müslüman sayısının artmasından rahatsız olan Batı, kendilerine yeni düşman olarak İslam ve Müslümanları seçtiler.

  Onlara göre bunun bir çok nedeni vardı. Yeni hedef, yeni düşman onları bir arada tutacak maya. Amaç, bölge zenginliklerini sömürmek, İsraili rahatlatmak ve ilaç sanayini 7/24 çalıştırmaktı.

  Afganistan’ı önce Sovyetler işgal etti. Sovyetlerle mücadele eden, Taliban ve El-Kaide’den Afganistan’ı soyutlamak için, 2002 yılında Nato öncülüğünde Afganistan’a girdiler. Amaçları Afganistan üzerinden Hazar’ı, Hindistan, Pakistan, İran ve Çin’i gözetlemekti.

  Batı, Saddam’ı kandırdı ve İran’a saldırttı. İran ile Irak 8 yıl savaştırıldı. Saddam, ikinci bir hata ile Kuveyt’e  girdi. Saddam’ı Kuveyt’ten çıkarmak için bir araya gelen Uluslar Arası güç, Saddam’ı ambargoya razı etti.

  Bununla kalınmadı. İkiz kulelere yapılan saldırıdan Saddam’ı sorumlu tutan ABD, 2003 yılında Irak’a girdi. 8 yıl vermedikleri zarar kalmadı. Güya kendileri demokrat, insan haklarından yanalar ya... Saddam’ın öldürdüğü insan sayısının 20 katını öldürdüler. O kadarda insan mülteci oldu.

  Aynı güçler ve üst akıl 2011 yılında, sonradan hazana dönüşen Arap Baharı’nı başlattılar. Tunus’ta başlattıkları domino etkiyi Suriye’de durdurdular. Tunus, Cezayir, Libya, Mısır ve  Suriye’de istedikleri düzenlemeyi yapmaktalar.

  Irak’tan ayrılmadan önce, orada bıraktıkları silahlarla DAEŞ’i kuranlar sonraki işlerini bu taşeron örgüte yaptırdılar. Silahı verdiler, parayı da veriyorlar. Bunların karşılığı olarak da işlerini yaptırmaktalar. Müslümanları DAEŞ üzerinden;katil, adam öldüren, ırz ve namus düşmanı, terörist olarak tanıtmak istediler.

  Bu yapı (Batı), oluşturdukları üst akıl marifetleriyle, 1980 yılından beri bölgemizi dizayn ediyorlar. Batı, DAEŞ gibi uyduruk terör örgütleriyle Müslüman Ülkeleri işgal etmiştir. Amaçlar, Irak, Suriye, Türkiye, İran’ı bölmektir.

  Oluşturdukları ittifaklarla, değişik adlarla ve planlarla bin yıldır bölgemizde at oynatan, oyun kuran,  müdahale eden, saldıran haçlılardır. Son yüz yıldır bu yapının içerisinde, Yahudi lobisi, ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya ve İsrail var.

  Bin yıldır bölgemizin tarihini tekerrür ettiren batı, 1980 yılından beri bölgemizde yaptıklarının hepsi bir tekerrürden ibarettir. 

  15. asra kadar adı konulmuş haçlı seferleri, o tarihten günümüze kadar adı konulmamış haçlı seferleri ile devam etti. 18. yy a kadar kendi iç sorunları ile boğuşan Avrupa, kendi işlerini Rusya’ya yaptırdı. İngilizlerin kışkırttığı Rusya, 300 yıl içerisinde Osmanlı’ya 15 defa saldırdı.

  1800 den sonra, içlerinde Rusya’nın da olduğu Avrupa ‘birleşik güç’ olarak Osmanlı’ya saldırılarına devam ettiler. Altı asır dünyaya hükmeden Osmanlı, 1922 yılında yıkıldı. Yerine, küllerinden yeni devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti 1923’de kuruldu.

  Peruk düştü, kel görüldü, büyü ve oyun bozuldu. Batı’nın bölgemizde uyguladığı oyunlar, entrikalar, siyasi enstrümanlar, argümanlar, taktikler  tespit edildi.

  Bölgede kendi elleriyle örgüt kuruyorlar. Bir süre kendilerine hizmet ettiriyorlar. Kendilerine hizmet etmeyenleri vakti saati gelince bertaraf ediyorlar. Edemeyince, ‘Terör Örgütleri’ kara listesine alıyorlar. İstediklerini de bu listeden çıkarıyorlar.

  Kardeşlerim!!!  Çok kitap okuyan bir toplum değiliz. Bari, DİRİLİŞ ERTUĞRUL’u, FİLİNTA’yı , SEVDA KUŞUN KANADINDA, SEKSENLER vs. yapımları ailecek izleyerek okumadıklarımızı, öğrenmediklerimizi, bilmediklerimizi telafi edelim. Saygılarımla.

**Tarih değil, hatalar tekerrür eder. II. Abdülhamid

**Büyük ve tarihi olayları, ancak büyük uluslar yaşayabilir. Mustafa Kemal Atatürk

**Yenilenlerin tarihini, yenenler yazmıştır. Bertolt Brecht

**İnsan, tarihe her istediğini söyletebilir; çünkü ölüler itiraz edemezler. Cenap Şehabeddin

**Tarihi öğrenmeyenler, onu tekrar yaşamak zorunda kalırlar. George Santayan

**Tarihte ilk kez dram olan bir olay, bir kez daha tekrarlanırsa komedi olur. Kari Marx

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.