‘Biz Tökezlersek Bayram Ederler’

OY VE OYUN ÇOK BÜYÜK: Senin vereceğin oy çok önemli ve çok büyük olduğu gibi OYUN da çok büyük.

Bu memlekette 1938 ile 2002 yılları arasında dertleri, acıları, çaresizlikleri, garipliği anlatan dertli türküler yazılır, sözlenir, dinlenirdi. Acılarımızı, dertlerimizi, çaresizliğimizi ve yalnızlığımızı dizelere, türkülere, ezgilere,  şarkılara döker, içimize gömerdik. O zor ve çaresiz günler en iyi bu şekilde anlatır, dertlenir ve rahatlardık.

Bu türkülerin sözleri ile birbirimizi teselli ederdik.

Ne ağlarsın benim zülfü siyahım
buda gelir buda geçer ağlamaa
göklere erişdi feryadım ahım
buda gelir buda geçer ağlama

Bu memleketin,bu  toprakların çocuklarına bir yudum mutluluğu reva görmüşlerdi.  Yapacaklarına, oynayacağı oyunlara haklı bahaneler bulmak için ‘algı’ oluştururlardı.

Keşke olmasaydı. Toplumlarda olduğu gibi ülkemizde de zaman, zaman ekonomik sıkıntılara, krizlere, devalüasyonlara maruz kaldık. Keşke olmasaydı; birlik ve beraberlik içerisinde, ekmeğimizi, aşımızı, acımızı, üzüntümüzü paylaştık, kavga yapmadık, vatanı bölmedik.

Geçmişte yaşadığımız bir oyunun neden, niçin, nasıl oynandığını yıllar sonra açıklığa kavuştururduk. İnşallah 31 Mart 2019’dan,  ülkemizin istikrarı için iyi sonuçlar çıkar ve yeni bir saldırıya maruz kalmayız. 2018 Ağustos’dan sonra yaşanılanlarda kimlerin etkisi olduğu, hatalarımızın neler olduğu çok konuşulacak açıklığa kavuşacaktır.

31 Mart 2019 yerel seçimleri; gerçekten BEKA meselesidir. Bu 82 milyonu ilgilendiren önemli bir seçimdir. Yedi düvelle mücadele ediliyor. Hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Bu gemi su alırsa ıslanmayan kimse kalmaz. Planları olanlar hiç ayrım yapmadan, şu partili bu partili demeden, Sünni-Alevi, Türk-Kürt demeden, şucu-bucu demeden hepimizi ıslatırlar ve yıllarca üşürüz.

Bir oyunuzu istediğimize vermekte hür ve özgürüz. Oy verdiğimiz  perdenin arkasında bir siz, bir sandık, bir oy pusulası, birde mühür var. VİCDANIMIZLA baş başa kalacağız. Önemli olan ileriki yıllarda vicdan azabı çekmemek, pişman olmamaktır.

31 Mart 2019 Pazar günü sadece belediye başkanını, meclis üyelerini seçmiyoruz. Dışarıdaki şer güçler ve onların içerideki bazı işbirlikçileri bunu bizden daha iyi biliyorlar.

Bir pire için yorgan yakmamalıyız. Geçmişte farkına varmadan yorgan yaktığımız zamanlar, seçimler olmuştu. O ani kararlarımız neticesinde bazen yorgan yaktık ve çok üşümüştük.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27.02.2019 Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen bazı kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Fazla Söze Gerek Yok

Başkan Erdoğan Külliye’de yaptığı konuşmada hem kanaat önderlerine, hem de tüm halkımıza yukarıda bahsettiğimiz nedenleri, söylenmesi gereken diğer nedenleri ve 31 Mart seçimlerinin önemini en güzel şekilde anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Doğu ve Güneydoğulu kanaat önderleriyle buluştuğu toplantıda yaptığı açıklamasında "Biz tökezlersek coğrafyamızdaki tüm insanları birbirlerine kırdırmak için her gün yeni oyunlar çevirenler bayram eder" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

‘Türkiye'de normal şartlarda asla bir arada bulunmaması gereken partileri bir araya getirenlerin amacı herhalde 3-5 belediye başkanlığı veya daha fazla kazanmak olmasa gerek.

Biz tökezlersek Avrupa'dan Amerika'ya kadar tüm Batı'da yükselişe geçen İslam düşmanları adeta zincirlerinden boşalmışa döner.

Seçim dönemleri ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik saldırıların arttığı dönemlerdir. 31 Mart öncesi de yine bu oyunların sahnelendiğini görüyoruz. İttifakların mahiyetine baktığımızda bu durumu gayet açık tespit edebiliriz.

Biz Mısır'da ve tüm Kuzey Afrika'da oynanan oyunu gördük ve karşı çıktık. Biz Irak'ta oynanan oyunu gördük ve ağırlığımızı koyduk, bozduk. Biz Suriye'de oynanan oyunu gördük ve sahaya girerek işin gidişatını değiştirdik.

Biz Doğu Akdeniz'de, Karadeniz'de, Balkanlar'da oynanan oyunlar karşısında da ilkeli bir duruş sergiliyoruz. Çomak soktuğumuz bu kovanlarda sahnelenen senaryolar birer birer çıkmaza girdikçe, bize karşı husumet de büyüyor. Bize işte bunun bedelini ödetmek istiyorlar.

Bu seçimleri sağ salim geride bıraktığımızda, önümüzde ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak ve umudunu bize bağlamış tüm kardeşlerimizin dertlerine derman olmak için 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi olacak.’

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum