BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM!!!

ABD Başkan adayı Joe Biden, bir toplantısında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan konuşmasında, Türkiye'nin iç işlerine müdahale edeceğini belirterek "Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim" sözlerini sarf etti.

ABD'de başkan adayı Joe Biden'ın sözlerine hükümet ve muhalefet kanadından çok sert tepki geldi. Mesele memleket meselesi, dışarıdan müdahale olduğunda iktidarıyla, muhalefetiyle, halkıyla bir olur ‘BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM!’ deriz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasını başlatıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanımız toplantıda, bakanlarla sağlık önlemleri, gıda güvenliği, kamu güvenliği gibi hususlarını etraflıca ele aldıklarını ifade eden Erdoğan, salgının ilk günlerinden itibaren, Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturdukları Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, sağlık tedbirlerini eksiksiz hayata geçirdiklerini belirtti.

Şam seferinde olan Sultan ALPARSALAN, Doğu seferine çıkan Romen Dyojen’i durdurmak için mahiyetindeki BOY Beylerine ‘Biz Bize Yeteriz!’ dedi ve Malazgirt’te durdurdu ve Anadolu kapılarını Türk’lere açmıştı.

Anadolu Selçuklu Devleti Sultanları, Anadolu Beylikleri’nin beylerine ‘Biz Bize Yeteriz!’ dedi ve Anadolu 3 asır beyliklerin himayesinde Türk Yurdu olarak kaldı.

Anadolu Selçuklu Sultanlarının en çok güvendiği, cesur, güçlü, yiğit kahramanı Kayı Obası beyi, Kaya ALP’ın oğlu olan  Süleyman ŞAH; Kayı Obası’nin Alplerine ‘Biz Bize Yeteriz!’ dedi ve boy ayakta dimdik kaldı.

Gündüz ALP’ın oğlu Ertuğrul GAZİ ve onun oğlu olan Osman GAZİ; Uç Boylarına, Alplerine, devletine; ‘Biz Bize Yeteriz’ dediler ve OSMANLI doğdu.  

 1299 yılında kurulan imparatorluğu 1923 yılına kadar yöneten 36 Osmanlı Padişahı halkına, kurumlarına ; ‘Biz Bize Yeteriz!’ dedikleri için 730 yıl yönettiler ve yaşattılar.  

Emperyalist  devletlerin müdahalesi sonucu dağılan Osmanlının küllerinden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Anadolu halkıyla; ‘BİZ BİZE YETERİZ’ dedi ve bu topraklarda 3. Devletini kurdu. Bir ölür bin doğarız.

Gün gelir  bir toplumda, bir devlette olağanüstü, zor, sıkıntılı dönemler gelir çatar. Zor günler ancak sırt sırta, omuz  omuza vererek; vurmadan, kırmadan, dökmeden, sabrederek aşılır ve üstesinden gelinir.

Aynı durum  aileler içinde geçerlidir. Gün gelir ailelerde başa gelen sıkıntılar, zorluklar sabırla, sırt sırta, omuz omuza, rahatımızdan ödün verilerek aşılır. Zorluklar, acılar paylaştıkça azalır, sevinçler paylaştıkça artar.

‘BİZ BİZE YETERİZ’ deyiminin, sloganının ırkçılıkla, siyasetle bir ilgisi alakası yoktur.  Hiç kimsenin rahatsız olması gocunması gerekmez.  Devletimizin, yöneticilerimizin;  83 milyonun huzuru, refahı ve mutluluğunun, birlik ve beraberliğinin devamı için yapılan bir’ sinerji’, ‘birlik’ çağrısıdır.

‘BİZ BİZE YETERİZ’ in içinde herkes var; fert, aile, toplum, yöneticilerimiz var.  İçerisinde; sağlık, ekonomi,  iç ve dış güvenlik,  istikrar, devletimiz, yarınımız, geleceğimiz var.

Sen onların dinlerine uymadıkça Yahudilerde, Hristiyanlar da asla senden memnun kalmayacaklardır. Sen ülkende ve bölgende oynanan oyunları bozdukça, çomak soktukça senden ve senin iktidarından asla memnun olmayacaklardır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.