Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Birisi yollarımızı ha bre değiştiriyor-Başkanlara Yıldız Vermek

İyi kötü bir arabamız var. Maaşı aldığımızda deposunu doldurup 10-15 gün binebiliyoruz. Geçen akşam üzeri Yapıcı İş Merkezi’nin önünden geçip Ticaret Odası tarafına döneceğim. O da ne? Yol bitti. Belediyemiz sağ olsun, yolu kapatmış! Eee, ne yapacağız? Döndük İhsaniye’ye doğru. İhsaniye alt geçidinin üstüne küçük bir göbek koymuş arkadaşlar. İki otobüs, beş araba kırmızı ışıkta bekliyor. Vardık biz de sıraya geçtik. Fakat göbek küçük olunca durduğumuz yer soldan gelen yolun ortası! Yeşil yandı adamlara, ama geçemiyorlar. Niye? Çünkü biz diğer yola kırmızı yanmasını bekliyoruz…
Yahu bu nasıl iştir? Kime sorup yaptılar böyle bir şeyi?
Adalhan kavşağını rahatlatmak için yapıldığını zannettiğim bu uygulamayı beğenmedim. Oraya böyle suni çözümler yerine alt geçit yapılmalıydı.
Belediye bir de Anıt’tan belediye tarafına gelen yolu gidiş-geliş yapmış! Geçenlerde de orada yolun ortasında sap gibi kalmıştım. Birisi yollarımızı ha bre değiştiriyor ya, haydi hayırlısı!

***
Başkanlara yıldız vermek!

Konya Kent adında bir dergi çıkarmış bir grup gazeteci. İyi hoş olmuş. Lakin dört belediye başkanına yıldız verdikleri bir haber var ki, ben orayı başka bir gözle değerlendirdim. Şimdi Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu’na iki yıldız vermişler. Bu en düşük not. Üçer yıldız alan Selçuklu ve Karatay Belediye başkanları niye 4 ya da 5 alamadık diye düşünmezler, en azından Meram’ı geçtik diye sevinirler artık…
Büyükşehir’e niye 4 yıldız, Selçuklu’ya niye 3 yıldız vermişler? Sebeplerini de ayrıntılı işleselerdi iyi olurdu. Merak işte 5 yıldız alabilmek için ne yapmaları gerekir başkanların?
Bence bunlar yıldızları karıştırmışlar.
Yıldızları verdiğinizde kimse itiraz edemesin istiyorsanız, halkı işin içine katacaksınız. Anketle belirleyeceksiniz. Öyle ya, yarın biri de kalkar, size tek yıldız verir, moraliniz bozulur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.